מה מניע את מירי רגב?

החיבור המעניין שבינתיים לא מדברים עליו – מה נסגר עם ח”כ מירי רגב?
ח"כ רגב קראה היום לשוהים בלתי חוקיים "סרטן בגוף שלנו", קראה לא לאפשר להם עבודה, והסיתה לגירושם.

לפני כמה חודשים, ח"כ רגב, בעודה חלק ממפלגת השלטון(!), ניסתה להעביר הצעת חוק [טקסט] שתמנע מהממשלה להתערב בהבאת עובדים זרים, ולחייב אותה להתיר את השוק לחברות כוח אדם פרטיות שיגבו דמי תיווך מופרזים ובלתי חוקיים מעובדים זרים.
ניסיון החקיקה הזה היה מנוגד לעמדת הממשלה כפי שהובעה בהחלטותיה; מנוגד לעמדת בית המשפט; מנוגד לחוות דעת מקצועיות של משרדי הממשלה; מנוגד להמלצות צוות מקצועי בעניין; מנוגד לאינטרסים של כולם (הממשלה, גורמי האכיפה, העובדים הזרים, העובדים הישראלים, תדמית ישראל בעולם) – פרט לאינטרסים של חברות התיווך ושל ח"כ מירי רגב, כנראה.
הניסיון הזה של רגב נפל פה אחד בהצבעת הממשלה (וטוב שכך). ההצעה שלה לא ייצגה את הממשלה, הליכוד, או ציבור הבוחרים שלה.
זה היה לפני כמה חודשים.

מה קורה עכשיו?
המשטרה טוענת שהיתרי עבודה למהגרים אפריקאים יצמצמו את העוני והפשיעה בקרבם (שאינה גבוהה כמו שעושים ממנה, אבל לא חשוב). גם גופים מקצועיים חושבים ככה. גם ארגוני סיוע חושבים ככה (וכשארגוני סיוע ומשטרה מסכימים, זה בד"כ אומר משהו).
הפתרון של כל אלו פשוט מאוד לצמצם כניסה של עובדים זרים חדשים (שמשלמים דמי תיווך גבוהים לחברות כוח אדם), ולהעסיק במקומם את האפריקאים שכבר ישנם בישראל ממילא ולא ניתן לגרשם למדינות מוצאם כרגע. החלק של עובדים שאינם אזרחי ישראל בשוק יישמר, פחות או יותר, והקשיים הנובעים מקיומה של אוכלוסיה גדולה שאין לה כל מקורות הכנסה או רשת תמיכה, יצטמצמו.

ומה ח”כ רגב עושה?
ח"כ מירי רגב, כאמור, מנסה לעודד גירוש של שוהים שלא כחוק (פתרון שאינו מעשי) ולהסית לאלימות נגדם. גירוש אולי לא יצא מזה, אבל גם היתרי עבודה לא ממש. כי הם מסוכנים. הם סרטן. אי אפשר לתת היתרי עבודה לסרטן, השתגעת?
אם הבעיה של מירי רגב עם "מסתננים" הייתה שהם לוקחים מקומות עבודה מהשכבות החלשות ובכן, אותה בעיה קיימת גם ביחס להבאת עובדים מסין או תאילנד. אותם רגב רוצה להביא. והרבה. ובאופן פרטי, בתשלום דמי תיווך גבוהים.
אם הבעיה של מירי רגב עם "מסתננים" היא שהם עבריינים ומאיימים על הביטחון בשכונות, היא כנראה הייתה מקבלת את עצת המשטרה (שהיא בכל זאת גוף שמבין במניעים לעבירות קצת יותר מח"כ מירי רגב).
אז מה מניע את מירי רגב?

אני לא אומרת שיש כאן איזה קשר "הוןשלטוןעולם תחתון", אני רק תוהה אם יש קשר אחר כלשהו.

פוסט זה פורסם בקטגוריה הגירה, הכל שפיט והרשות נתונה, עבודה שחורה, פופוליזם. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

67 תגובות על מה מניע את מירי רגב?

 1. Oren Zur-Shavit הגיב:

  במקרה של מירי רקב כל קשר הוא הגיוני

 2. נעמה הגיב:

  כי המסתננים שמרעילים כרגע את חיינו בנוכחותם הם כושים מזוהמים ונושאי מחלות, בעוד שעובדים זרים חדשים ניתן לייבא היישר מהניילונים כך שיהיו רק מלוכסני עיניים- שהם זן פחות נמוך דרג ומסוכןן?

  האמת, פחות הגיוני בעיניי הניסיון שלך לחפש היגיון במקום שהוא בבירור ובהגדרה נעדר כל הגיון שהוא.
  "משימה בלתי אפשרית 54"?

 3. נועם א"ס הגיב:

  תודה על המידע החשוב. האם אפשר לעשות קופי-פייסט לטקסט כולו ולהפיצו באתרים אחרים, כמובן בליווי קרדיט וקישור לעמוד זה? תודה.

  • interspem הגיב:

   אם הכתוב מיוחס לי – שיהיה מצוטט כלשונו ובליווי הפניה הנה. מעבר לזה – אתה מוזמן להעביר את הטקסט או את האמור בו למי שרק תרצה, איפה שרק תרצה.

 4. tamarglezerman הגיב:

  בין אם זה כדי למלא אחר אינטרסים של חברות מסחריות ואם זה מתוך שנאת זרים המסקנה זהה: מה שמניע את מירי רגב זה שהיא, בפשטות ובבירור, חתיכת נבלה.

 5. tamarglezerman הגיב:

  בין אם זה רצון קר לקדם אינטרסים של חברות מסחריות ובין אם זו שנאת זרים, המסקנה דומה: מירי רגב מונעת מזה שהיא חתיכת נבלה.

 6. פינגבאק: נאו-נאצים בישראל – פרעות 23 במאי 2012 – סיכום אתמול | Atheisms

 7. Alon Antin הגיב:

  ברשותך הוספתי קישור וציטוט לאתר כנסת פתוחה בהצעת חוק המדוברת, אנא ידע אותי אם יש בעיה כלשהיא, תודה אלון.
  http://oknesset.org/bill/6618/?c=812

  • interspem הגיב:

   היי אלון,
   קודם כל – תודה על ההפניה למעקב אחרי ההצעה המדוברת, אין ספק שהיא מספקת רקע מלא יורת להצעה המדוברת.
   שנית – לא שזה ענייני, אבל אנשים לא יראו בזה פגיעה באובייקטיביות שלכם? (לשם ההבהרה – אני בעדכם, האתר שלכם שימושי ונוח ואתם עושים עבודה חשובה ממש. סתם תהיה)

   • Alon Antin הגיב:

    היי מעיין, קודם כל תודה.
    היכולת להוסיף הארות (באלף) נועדה להרחיב ולהעמיק את הדיון על החקיקה, האובייקטיביות שלנו רלוונטית רק לנתונים שאנו שואבים ובמדדים הסטטיסטיים (ואנחנו גם מעודדים זאת בתיוג), לגבי הארות ואג'נדות, אנחנו מעודדים מקצועיות וכבוד הדדי, כי ברור שזה סובייקטיבי לחלוטין.

    בברכה,
    אלון.

 8. יונתן הגיב:

  Reblogged this on תן לי לחשוב על זה… and commented:
  יש מישהו מקרב קוראי הבלוג הזה שיכול להכחיש או לחלופין לאשר את הכתוב למטה? קרדיט למעיין נייזנה על תובנה מצוינת.

 9. פינגבאק: האמנם ליל בדולח? | בחדשות | סלונה

 10. פינגבאק: אנחנו ואתם | Small Town Romance

 11. ido2267 הגיב:

  מה שמניע את מירי רגב הוא טיפשות טהורה. אפילו בני בגין נזעק כדי לעצור אותה כשניסתה לספח את ההתנחלויות לישראל בלי להבין שבכך היא מפוצצת את הבלוף של הימין שאוהב ללכת עם התנחלויות אבל להרגיש בלי משא הריבונות.

 12. מישהו הגיב:

  בהצעה של מירי רגב יש הרבה יותר היגיון מאשר להצעה שלך
  צריך לצמצם את העובדים הזרים נקודה
  וכן עצוב, אבל צריך לגרש או להקים להם מחנה מעצר
  המצב בדרום תל אביב בלתי נסבל ומציע לכל המגיבי לנסות להסתובב טיפה בדרום תל אביב בלילה
  אין היגיון ולתת למסתננים שפלשו למדינה שלנו פרס
  מן הסתם האלימות נגדם היא תופעה גרועה שמראה על גזענות של החברה הישראלית
  אבל אני יכול להבין את הפחד מהם

  • interspem הגיב:

   א. הצעה *שלי*? איפה אתה רואה כאן שלי? ההצעה היחידה שיש כאן היא של המשטרה. אני הרבה דברים רעים מאוד, אבל משטרה אינני.
   ב. הסבר לי בבקשה את ההיגיון בהצעה של רגב.
   ג. יצא לי להסתובב בדרום תלביב בלילה הרבה יותר מ"טיפה" – אני מגיעה לשם כמעט כל סופשבוע, ומסתובבת לא מעט לבד גם בלילות. עוד לא הייתה פעם אחת בה גבר אפריקאי אפילו הסתכל עליי עקום. גברים לבנים עשו הרבה יותר ממבטים עקוים. מתי *אתה* ביקרת בדרום תלביב בלילה לאחרונה?
   ד. דבר שחשוב להזכיר – אזור התחנה המרכזית בתלביב לא היה אזור סימפטי במיוחד הרבה לפני שהגיע אליו האריתראי הראשון. רוצה לדבר על רגשות לא רציונליים? בבקשה. אבל אל תנסה לטעון שיש היגיון בדברים האלו.

 13. tsoof הגיב:

  התיאוריה הזו כל כך, סבירה כל כך הגיונית, ש. דמונים הם לא פעם שליחים של דמונים אפלים אחרים. כמה לא מפתיע שהיא גם בובה על חוט שמייצגת עוד רוע אחד. פינייטה של חרא.

  • ר.בקצה הגיב:

   אין שום בעייה להעסיק היום סודנים.
   מדוע שתומכי ההסתננות לא ייגשו לתחנה המרכזית וייבחרו עובד סודני כרצונם לסבא או סבתא שלהם?
   אה,רגע…

   אז ככה-
   אדון דנינו מהמשטרה רואה את המציאות דרך החור של המנעול שלו.
   אין לו שום חשק להתעסק עם כנופיות של מסתננים מובטלים שמסתובבים ברחובות. מה אכפת לו שכולם יעבדו? הוא לא צריך את הצרה הזו על הראש, ובצדק.

   אלא מאי, שבעניין הזה מעורבים עוד כמה שיקולים-
   ראשית, מה ההגיון במתן פרס לעבריינים, ועוד על חשבון עובדים חוקיים? מה אשם הפיליפיני/ תאילנדי המסכן שנהג כחוק והשקיע ממיטב כספו בכך שלמחנה הקרן החד״שה בוער להציף את המדינה במסתננים אפריקאיים?
   שנית, איך הפתרון הזה יביא לצמצום במספר המסתננים? הרי כיום אנו מוצפים באפריקאיים משום שאף אחד לא אוכף את חוקי ההעסקה והם עובדים באופן כמעט חופשי.
   מה יקרה כשעבודתם תהיה חוקית?
   פשוט יבואו עוד ועוד ועוד.
   בעצם, הרי זה בדיוק מה שתומכי ההסתננות מבקשים…

   ולכן, ראשית יש לאכוף את חוקי ההעסקה.
   לאחר מכן, יש לגרש את מי שאפשר למרות שקריהם של תומכי ההסתננות ( כלומר, דרום סודנים וכיוב׳) ולבסוף, יש לשכן את הנותרים במחנה ״פליטים״ בנגב עד לחזרתם לארצם.

   ואת גברת כותבת, אל תתנאי בכל מיני סיבובים שאת
   עושה בסופי שבוע בדרום תל אביב.
   בואי תגורי בשכונה, גיבורה גדולה.

   אה כן, ומירי רגב היא אכן בהמה

   • ido2267 הגיב:

    אני נוטה להסכים איתך. השיטה הזאת של הלבנת פשעים בקריצת עין אחרי שכבר בוצעו היא באמת פסולה.
    נתחיל בפירוק כל ההתנחלויות עד האחרונה שבהן ואז נמשיך לסודנים. חוק צריך להיות.

    • ענר הגיב:

     ולפני הכל, נגלה את כל השמאלנים הרדיקלים, מחרחרי ריב ומדון ואשר מסיתים קבוע נגד המדינה היהודית. אחר כך נתפנה לטפל בשוהים הבלתי חוקיים, כי הם באמת הבעיה הפחות אקוטית. בנוגע לטיהור האתני שאתה מציע לבצע ביהודים: לאחר שלא תהיו פה כבר לא נצטרך לדון בכך. זה פשוט לא יהיה רלוונטי. (:

    • עדו הגיב:

     אין לי מושג למי אתה מתכוון ענר. אני לא מסית נגד המדינה היהודית. אני כופר במושג הזה. לפי הדת היהודית אסור ליהודים להקים מדינה עד שיבוא המשיח כך שהקמת המדינה הזאת היא כפירה בהלכה והרמת יד בתורה. עצם הקמת המדינה היא מעשה אנטי יהודי ואני גאה שסבא שלי עלה לארץ מאסטוניה ועזר בהקמת המדינה (הוא היה אפיקורס קיצוני, אחרת היה נשאר שם ומת בשואה).
     אבל יש בעיה קטנטנה עם ההצעה שלך, לפי החוק זכותו של אדם במדינה דמוקרטית להביע דעות – אפילו כאלו של השמאל הרדיקלי( זה שהקים את המדינה הזאת בזמן שהדתיים והימין תפסו טרמפ על העגלה) .
     לעומת זאת אין שום מניעה חוקית לצוות על צה"ל לצאת היום מהשטחים ולהשאיר שם את המתנחלים לנפשם (חס וחלילה לפנות אפילו אחד מהם, מי שרוצה שיישאר, שלא יגידו שעוקרים אותם בכוח) כך שמה שאני מציע איננו מהווה שום טיהור אתני, פשוט החזרה של צה"ל לגבולותיה המוכרזים של מדינת ישראל, מה שכן, מדובר בתיקון של פשע מלחמה (טרנספר הוא פשע מלחמה ואלו ששיכנו את המתנחלים בשטחים ביצעו אותו) אז בכלל אין בעיה חוקית, להיפך.
     אם החוקים לא מוצאים חן בעיניך אתה מוזמן לשנות אותם. אבל יש לי הרגשה שכאשר ילכו מפה כל השמאלנים הבוגדניים שאתה כל כך לא סובל, אתה תסתכל ימינה ושמאלה ותגלה שאתה מוקף באספסוף מתלהם ובהמי (איזה מוקף? אתה המנהיג שלו) שאין לו שום סיכוי מול האספסוף הגדול יותר באיראן , הצד הטוב הוא שכאשר איראן תכבוש אותך כבר לא תרגיש בהבדל – אספסוף בעברית, אספסוף בפרסית, מה זה כבר משנה.

    • ענר הגיב:

     אתה אומר ש"לפי הדת היהודית אסור ליהודים להקים מדינה עד שיבוא המשיח כך שהקמת המדינה הזאת היא כפירה בהלכה והרמת יד בתורה. עצם הקמת המדינה היא מעשה אנטי יהודי ואני גאה שסבא שלי עלה לארץ מאסטוניה ועזר בהקמת המדינה (הוא היה אפיקורס קיצוני, אחרת היה נשאר שם ומת בשואה)". כמעט התבלבלתי וחשבתי אותך לאחד המטורללים של נטורי קרתא. (; …בעצם… שני הפכים של אותו מטבע.
     אתה אומר "…זה שהקים את המדינה הזאת בזמן שהדתיים והימין תפסו טרמפ על העגלה" פחחחח…. אני רואה שאת התואר שלך לא עשית ב"היסטוריה של עם ישראל".
     אתה מדבר על חזרה לגבולות מוכרים ומוכרזים, אך, שוב, היסטוריה אינך יודע. וגם לא את הדין הבין לאומי. הקו הירוק הנו גבול חסר משמעות (מלבד לגבי מי ששונא יהודים בין אם הוא יהודי או לא), זהו גבול שביתת נשק והוא אינו מוכר כלל כגבול בינלאומי על ידי שום מדינה. יהודה ושומרון נכבשו ע"י ירדן במלחמת השחרור ורק פקיסטאן ובריטניה הכירו בסיפור של שטח כבוש זה (אפילו לא שאר מדינות ערב). ישראל היא היורשת היחידה של המנדט הבריטי, היא המדינה הריבונית היחידה שקמה בשטחי המנדט, וירדן פלשה וסיפחה סיפוח לא חוקי. ה"שטחים" הם לא שטחים כבושים, אלא שטחים במחלוקת. DESPUTED TERITORY.
     ומניעה חוקית אין לסגת משום שטח. אין מניעה חוקית להתפנות בכלל מהמזרח התיכון… ועל איזה פשע מלחמעה אתה מדבר? אתה יכול להראות לי סעיף בחוק הבינלאומי שאסר עלינו להתיישב ביהודה ושומרון? אתה לא תמצא.
     וכשכל השמאלנים יעזבו, אני אחגוג. אני עצמי אספסוף גאה (לא להסחף, עדיין לא מנהיג, הלוואי). (: על כן אתה תעזוב, סנוב שלא אוהב אספסוף… (: אני יודע שרע לכם. ובאמת, אם לא טוב לכם, למה לדאוג שגם לנו לא יהיה טוב? פה בנו מדינה לעם היהודי, לא מתאים לך האתוס – קום ולך. אני בטוח שתרגיש יותר טוב בין גויים נאורים.
     ומשם, ודאי תשמח לראות את האירנים מסדרים שואה שניה לאספסוף גאה בישראל. אבל אתה תחייה, ותמות, בלי לראות את חלומך מתגשם. (:

   • ענר הגיב:

    אחי, אתה חוזר על טעות נפוצה. התילנדים הובאו הנה לעסוק בענף החקלאות ורק החקלאות. התילנדים לא מתחרים במסתננים ולא להפך. אולי הם מתחרים בערבים תושבי השטחים וערביי ישראל. הפיליפינים עובדים בענף הסיעוד ורק הסיעוד. הם אינם מתחרים במסתננים. התילנדים והפיליפינים בענפים שלהם על פי החוק, ואשתו של ברק ושל פרקליט המדינה (משמו…) העסיקו בניגוד לחוק פיליפינים שלא בענף המותר ועל כן נענשו או יענשו בקרוב. המסתננים מתחרים ברוסים ואתיופים עולים חדשים וגם בישראלים קשי יום. בזה גם רציתי להוכיח שלמירי רגב אין אינטרס בשל קשריה לכאורה עם יבואני עובדים זרים היות וכאמור הם עובדים בענפים מוגדרים.
    תאמין לי שהחקלאים לא יחליפו את התילנדים במסתננים. דיברתי עם כמה מנהלי עבודה בחקלאות והניסיון נכשל כשלון חרוץ, היות והם לא מגיעים לאפס קציה של התפוקה של התילנדים.
    יוצא מכל הנ"ל שהמסתננים הללו מסכנים אותנו, הישראלים, ולא את העובדים הזרים העובדים כחוק. יוצא מכך גם שכותבת הכתבה הנ"ל טועה לשיטתי.
    שבוע טוב.

    • ר.בקצה הגיב:

     יפה כתבת, ענר.
     הצעתי בתגובותי הקודמת מבחן פשוט-
     על כל אחד מתומכי ההסתננות לגשת לתחנה המרכזית החדשה ולגייס עובד סודני שיסעד את סבו או סבתו…

     אגב,
     בעניין העסקת הסודנים בחקלאות- עליך להבין שעבור תומכי ההסתננות עבודה חקלאית פיזית כמוה כעבודה-זרה, לכן הם מסוגלים להעלות בדעתם שמסתננים סודנים יכולים להחליף את המקצוענים התאילנדים כבר מחר בבוקר.

   • ר.בקצה הגיב:

    אנטי יהודית,לא פחות!

    "תְקַ‏ע בְשׁוֹ‏פָ‏ר גָ‏דוֹ‏ל לְחֵרוּ‏תֵנוּ‏ וְשָׂ‏א נֵס לְקָ‏בֵץ גָ‏לֻיוֹ‏תֵינוּ‏ וְקַ‏בּ‏צֵנוּ‏ יַ‏חַ‏ד מְהֵרָ‏ה מֵאַ‏רְבַ‏ע כַ‏נְפוֹ‏ת הָ‏אָ‏רֶ‏ץ לְאַ‏רְצֵנוּ‏. בָ‏רוּ‏ךְ אַ‏תָ‏ה ה', מְקַ‏בֵץ נִדְחֵי עַ‏מּ‏וֹ‏ יִשְׂרָ‏אֵל"

    סידור התפילה הוא ממש אנטי-יהודי,מה?

  • ר.בקצה הגיב:

   למזלך,
   בעלת הטור חוסמת את תגובותיי,
   אחרת היית מגלה כמה פרטים שאולי היו משנים את דעתך-
   למשל,שארגוני ההסתננות השונים משקרים בעניין החזרתם של הדרום-סודנים לביתם
   ובכך חושפים את מטרתם האמיתית – הצפת ישראל במסתננים על מנת להביא להחרבתה של המדינה היהודית ולהקמת מדינה אש"פו-נאוריסטית על חורבותיה

   • interspem הגיב:

    התגובות שלך לא "נחסמות" – התגובות שלך עוברות אישור פרטני אחת-אחת, כי אתה מנהל דיונים 0אם אפשר לקרוא לזה ככה) מלאי קללות, השמצות מיותרות, וויכוחים על חמישה מיליון דברים לא קשורים שמישהו בשמאל עשה אי פעם.

    אם זה לא נראה לך, אתה מוזמן לנהל דיונים בסגנון קצת יותר מכובד, או לנהל אותם במקום אחר שאינו הבלוג שלי. יש מספיק אינטרנט לכולם.

    • ר.בקצה הגיב:

     עד כה אף אחד מחברייך לא הפריך את טענותיי-
     לא את העובדה שהאו״ם מחזיר בעצמו דרום סודנים לארצם, למרות שקריו של מחנה תומכי-ההסתננות,
     לא את העובדה שמצרים היא מדינת מקלט מוכרת שבה נרשמים גם סודנים ואריתראים,
     ולא את העובדה שמחנה הקרן החד״שה מחויב לחורבנה של המדינה היהודית
     כשהכל כמובן מגובה בקישורים מתאימים ובמובאות כנדרש.

     כעת, ברור לי שכמי שמשחק במגרש-חוץ, חובת ההוכחה היא עליי.
     אלא שחבריך אפילו לא טורחים להתמודד עם טענותיי.
     אז מה יהיה?

    • נירה הגיב:

     האו"ם לא "מחזיר פליטים לדרום סודן" אלא מסייע לפליטים שאיבדו את האזרחות הסודנית שלהם כשדרום סודן קיבלה עצמאות.
     http://www.unhcr.org/refworld/country,,IRIN,,SDN,,4f3e4c912,0.html
     וחוות דעת על נוהל "החזרה חמה" והסכנה הנשקפת לפליטים במצרים אתה יכול גם כן לקרוא באתר נציבות האו"ם לפליטים.
     http://www.unhcr.org/refworld/docid/491aebbd2.html
     ישראל לא יכולה להחזיר פליטים למקום שבו נשקפת להם סכנת חיים כי היא חתומה על אמנה בינ"ל שאוסרת את זה עליה. אם המדינה חולקת על האו"ם בנושא הסכנה הנשקפת לפליטים שהיא מעוניינת לגרש – בג"ץ הוא מי שאמור לפסוק בנושא, גם אם לך נורא ברור מי צודק.

    • ר.בקצה הגיב:

     בדקי שוב גברת נירה,
     האו״ם מחזיר דרום סודנים לארצם
     http://www.unhcr.org/cgi-bin/texis/vtx/search?page=search&docid=4fb39a159&query=south

     מופתעת?

     כעת לענין השני-
     כיצד ניתן לקבוע מצד אחד שמסוכן במצרים, ומצד שני להכיר באותה מצרים כמדינת-מקלט שבה רשומים 45 אלף מבקשי מקלט ופליטים?
     http://www.unhcr.org/cgi-bin/texis/vtx/home/opendocPDFViewer.html?docid=4f4c956c9&query=egypt
     אלא אם תטעני שהאו״ם סותר את כלליו שלו…

 14. ענר הגיב:

  עם אילו עובדים זרים הם מתחרים? עם הפיליפינים שעובדים רק בענף הסיעוד? עם התילנדים שעובדים רק בענף החקלאות? או אולי בענפי הניקיון והעבודות המזדמנות שבהן עבדו האתיופים והרוסים והישראלים קשי היום? מירי רגב יכולה בשקט להמשיך להביא תילנדים לענף החקלאות ופיליפינים לענף הסיעוד. מהמסתננים היא לא מפסידה אגורה שחוקה. השקר צף כמו חרה!

 15. פינגבאק: מדיניות של הסתה לאלימות • מחאת הדיור

 16. ימין שמאל הגיב:

  הקשר הוא ע"פ ויקיפדיה שהשמאל בראשות רבין המציא את ייבוא העובדים הזרים אחרי שנפל לו האסימון מהפיגועים של ראשי הטירור שהביא מתוניס. ועכשיו הימין רוצה לגרש מסתננים בלתי חוקיים כמו שכל מדינה נורמלית עושה.

  • תנסה בבקשה להפעיל ביקורת לפני שאתה מפריח סיסמאות. רבין, ז"ל נרצח בשנת 1995, לפני כמעט 17 שנים. אני אהיה נדיב ואומר 16 שנים לצורך העניין. לאחר רצח רבין תפקד פרס כראש ממשלה למשך חצי שנה, ובנימין נתניהו החליף אותו בשלטון. מאז כמעט ברציפות, להוציא את תקופה בת פחות משנתיים שבה כיהן אהוד ברק כראש ממשלה, הימין שלט בארץ זאת אומרת שבשש עשרה שנים האחרונות, השמאל שלט כשנתיים וחצי והימין כשלוש עשרה שנים וחצי. בעשר השנים האחרונות הימין הוא ששלט בארץ. למרות העובדות הללו השמאל, הוא שמביא את המסתננים/פליטים (זה כבר ויכוח אחר…) והימין מנסה בכוחותיו הדלים לגרש אותם כמו מדינה נורמלית (למשל שוויץ בשנות השלושים והארבעים). אתה באמת מנסה למכור לי את התיזה הזאת?

   • ר.בקצה הגיב:

    שוב ההתממות הזו?
    מי שהגיש את הבג״צ למניעת החזרה מיידית של המסתננים למצרים הם ארגוני הנאוריסטים.
    מי שהגיש את העתירה למניעת גירושם של מסתנני דרום-סודן הם שוב, הארגונים הנאוריסטיים (עתירה זו נידונה באתר זה ממש).
    מי שנלחם לאזרוח עובדים זרים על ילדיהם הם….אכן כן, ארגוני הנאוריסטים.
    וכל זאת במימון מדינות זרות, תוך התערבות בלתי נסבלת בדמוקרטיה הישראלית

    • נירה הגיב:

     תגדיר "דמוקרטיה". ישראל אמורה להיות לא סתם "דמוקרטית" במובן של "בחירות כלליות כל כמה שנים" אלא גם חברה באו"ם וחתומה על אמנות בינ"ל שונות. אז למעשה אתה מציע אחד מהשניים:
     – שישראל תסיר את חתימתה מהאמנות שבהן התחייבה לשמור על זכויות אדם,
     – שישראל תפר זכויות אדם בניגוד להתחייבויות שלה בלי שאירגוני שמאל מעצבנים ילשינו עליה לאו"ם.
     בשני המקרים התוכנית שלך לא מוצאת חן בעיניי.

    • ר.בקצה הגיב:

     לנירה הדמוקרטית-
     מה שעשית כעת נקרא בשפה המקצועית "איש קש".
     כלומר, ראשית ייחסת לי תוכנית מסוימת שלא מופיעה כלל בתגובותיי, ואח"כ התווכחת עם אותה תוכנית בטענה שהיא נוראית.
     אז קודם כל,
     אם תעקבי אחריי תגובותיי תגלי שהאו"ם בעצמו מחזיר דרום-סודנים לארצם,כך שלישראל אין שום צורך להיפטר ממחוייובותיה.
     זאת ועוד, מצרים היא מדינת מקלט מוכרת ע"י האו"ם ובה רשומים גם מבקשי מקלט סודנים ואריתראים, כך שגם את הטיעון שמצרים מסוכנת למסתננים אפשר לבעוט מן החלון.

     אך בואי נשחק לרגע את המשחק שלך-
     האם את מכירה דמוקרטיה נוספת שבה מקובלת פעילות כשל ארגוני הקרן החד"שה?
     למשל, האם במדינות אחרות מקובל שמדינות זרות מממנות ארגונים הקוראים לחרם על המדינה המארחת?
     או קוראים להפיכתה למדינה דו-לאומית?
     או פועלים לאזרוח עובדים זרים ומסתננים?
     או קוראים להעמדה לדין של חיילי המדינה המארחת?

    • ציוני הגיב:

     מר קצה אם ברצונך שנתייחס אלייך ברצינות ולא כאדם הזוי (במקרה הטוב) אז הואל לא להשתמש ב"עובדות" כגון ש"מחנה הקרן החדשה מחוייב לחורבנה של המדינה היהודית". אנא בקר באתר של הקרן החדשה ומצא לנו ארגון חוץ ממשלתי אחר שעוזר לאוכלוסיות המוחלשות במדינת ישראל כמו הארגון הזה (נשים, מזרחים, אתיופים, יהודים ערבים וכו'), לא אתה ולא הארגונים שאתה תומך בהם לא נקפו אצבע למען חוסר שיוויון וצדק כלפי אותם אזרחים.
     להזכירך כמה עובדות הסטוריות- במשך כאלפיים שנה חי היהודי במדינות אליהן פעמים רבות הוא היה מסתנן או "מחפש עבודה". מאברהם אבינו שהדבר הראשון שעשה כשהגיע לארץ היה לרדת למצרים בגלל הרעב ולחזור ברכוש גדול ועד ליהודים שברחו מאירופה לארצות הברית. באותן מדינות בהן יהודים "התארחו" היו רבים שקבלו אותם וכך יכלו הם להקים תרבות מפוארת (ספרד, צרפת, פולין וכו') עד שהגיעו מקומיים שעוררו שנאה נגדם (ונגד משתפי פעולה מקומיים איתם) וטענו שהם לוקחים עבודה מהמקומיים מביאים מחלות וכו' (ממש כמו שאתה עושה).
     אנא קרא את מגילת העצמאות בשנית ומצא שלצד הקמת מדינה יהודית הדגישו הכותבים את המחוייבות גם לתושבים לא יהודים וגם למגילת זכויות האדם של האום. המדינה לעם היהודי נולדה מתוך השילוב שבין הקמת מדינה לעם היהודי ובין שמירת זכויות של מיעוטים לא יהודים. אין פה שחור ולבן- זאת היא לא מדינה רק ליהודים או שלאזרח יהודי יש פריבילגיה על פני אזרח בן דת אחרת ובאותו זמן זוהי מדינה שמטרתה שיהיה בה רוב לעם היהודי ודאגה לקיומו. הסוד זה מציאת האיזונים הנכונים ולהימנע מלהיסחף אחרי ה"מסיתים בשער".
     ובאשר לאריתראים- אף אחד מארגוני זכויות האדם אינו קורא לפתיחת הגבול וכניסת מאות אלפים או מיליונים מהם. מצד שני המעשה היהודי ביותר שאפשר לעשות הוא לדאוג לפחות לחלק מעשרות האלפים שהסתננו ממש כמו אבותינו שמצאו מקלט בארצות אחרות יותר מכול עם אחר! חלק בלתי נפרד מחוסנה של מדינת העם היהודי היא גם מציאת פתרונות אנושיים עבור אותם בני אדם (כמובן מבלי להפסיק לדאוג גם לתושבים הותיקים).
     אלה שסכנים באמת את קיום המדינה היהודית הם שכמותך, המנסים לפרש את הצירוף "מדינת יהודית" כמונח גזעני. הפוגעים האמיתיים בזכויות התושבים הותיקים הם אנשים כמו מירי רגב שמצד אחד מנסה לחוקק חוקים שיביאו עוד עובדים זרים ומצד שני מנסה למנוע מציאת פתרון עבוד המסתננים כדי שהתושבים המקומיים יוכלו להתקיים בשלום. במקום לזרוק סיסמאות הסתה ריקות בוא ותנסה להיות ענייני.
     ותודה גדולה לבעלת הבלוג על הגילוי החשוב!

  • עדו הגיב:

   לא יודע לגבי ויקיפדיה . אני זוכר בדיוק מתי התחילו התאילנדים והרומנים להגיע וזה היה במלחמת המפרץ אחרי עוצר של חודשים על השטחים. מה שנכון הוא שרבין עלה לשלטון בגלל שהישראלים הבינו שיש תחליף לעבדים הזולים מהשטחים, אחרת הוא בחיים לא היה נבחר.

   • ר.בקצה הגיב:

    למזלך הרע, בכירי ארגוני ההסתננות לא מצליחים לסכור את פיהם ובכך קורעים את המסיכה מעל פניהם ופניך כאחד.
    במקור ראשון של יום ו׳ האחרון מצוטטת בכירת ארגון ״קו לעובד״ נועה קאופמן כמי שמוכנה לקלוט בישראל חצי מיליון מסתננים.
    כך שאת אמירתך על ארגוני שמאל שלא רוצים להציף את ישראל במאות אלפי אפריקנים אפשר לקפל היטב ולזרוק לפח הקרוב.
    הלאה-
    את הסיפורים על הקרן החד״שה אפשר למכור למי שלא מכיר את החומר.
    ראשית, הקרן המתועבת תומכת בהפיכתה של ישראל למדינה דו לאומית באמצעות הזרוע המבצעת שלה שתיל.
    קרא מה כתוב באתר האינטרנט של הארגון הזה, תחת הלשונית פלסטינים אזרחי ישראל:
    http://www.shatil.org.il/activity/palestinian
    "התכנית הפלסטינית" בשתיל פועלת לעיצוב תהליכים ומדיניות, באמצעות שילוב, חיזוק וחיבור הכוחות בחברה הפלסטינית ובחברה היהודית, השותפים לחזון המדינה השוויונית, המכירה בפלסטינים אזרחי ישראל כקבוצה לאומית, זכאית לשוויון אזרחי וקבוצתי-לאומי ״
    שוויון קבוצתי לאומי פירושו מדינה דו-לאומית, ולא משנה איזה ספין תנסו לעשות.
    כעת, מאדם שחותם בכינוי ציוני מצופה שיתמוך בקיומה של מדינה יהודית בארץ ישראל.
    איך תמיכתך בקרן החד״שה מתיישבת עם הציטוט שהבאתי?

    שנית, הקרן המתועבת תומכת בארגונים הנלחמים בציונות ובמדינת ישראל, כעדאלה וזוכרות. שני הארגונים פועלים להחרבתה של ישראל באמצעות הצפתה בערבים במסגרת טענת השיבה הערבית.
    שוב, איך הכינוי שלך מתיישב עם תמיכתך בקרן החד״שה מחד , ופעילותה מאידך?

    שלישית, בכירת הקרן החד״שה רודונוביץ נתפסה על ידי חשיפת ויקי ליקב בהצהרה המדהימה הבאה:
    בתוך מאה שנה ישראל תהיה בעלת רוב ערבי, אך היעלמותה של המדינה היהודית לא תהיה הטרגדיה שישראלים חוששים ממנה, משום שהיא תהפוך לדמוקרטית יותר".
    http://www.amit4u.net/forumthreads/10810,372,30199.aspx
    אז אמור נא, אדון ציוני- מי הזוי יותר, המביא דברים בשם אומרם או זה שמסרב להאמין למה שקוראות עיניו?

    אגב, המסתננים האפריקנים אינם מיעוט.
    הם שב״חים גנבי גבול בדיוק כמו מי שמנסה להכנס ללא דרכון לנתב״ג.
    אל תיצרו לנו מיעוטים בהתנדבות במחנה ההסתננות

    • ציוני הגיב:

     ידידי בקצה אני אאלץ להוסיף לך את שם התואר שאתה הדבקת לקרן החדשה שאין שנייה לה בארץ בדאגה לזכויות נשים מזרחים אתיופים עולים מחבר העמים וערבים ובדאגה אמיתית לעניי עמינו. אתה חביבי המתועב! למשל לקחת משפט שצוטט מפי חברת ארגון ומייד הכללת זאת על כול ארגוני השמאל. הניסיון שלך לעורר שנאה מעביר עלייך את דעתך ואתה ממשיך ומתייחס לארגון שתיל שאחראי, בין השאר,לחוק דיור ציבורי, לחוק שיוויון זכויות לאנשים מוגבלים, חוק לחינוך חינם לגיל הרך, חוק ארוחת חינם לילדי בית ספר- ולהם אתה מדביק את הכוונה לפעול למען מדינה דו לאומית. ברוב תיעובך אתה מביא משפט אחד שכוונתו ("במקרה הרע") היא תמיכה בזכות הפלשתינאים למדינה משל עצמם ממש כמו שרוב אזרחי המדינה וראש הממשלה הנוכחי תומכים, אבל אתה בתיעובך תזרע שנאה ותציג אותם כתומכים במדינה דו לאומית.
     אתה ממשיך, כמו שגדולי האנטישמים ניסו לעורר שטנה כלפי יהודים, ומביא ציטוט מפי מישהי שהייתה בעבר סמנכליתן ו"שוכח" לציין את תגובת הקרן שמסתייגת מהדברים (שלא נאמרו בהיותה בתפקיד) ומדגיש את תמיכת הקרן בפתרון שתי מדינות שאחת מהן מיועדת לזכות העם היהודי לפתרון לאומי.
     וכמובן לא התייחסת לדברי על העם היהודי שהוא המודל העולמי של עם ששרד תוך היותו מסתנן או שוהה בלתי חוקי בגלל רעב או בגלל רדיפות- ממש כמו אותם אלה אליהם מכוונים חיצי שנאתך.
     אגב, איך הייתה מגיב לגוי שהיה מביא ציטוט של חוק ההלכה שאוסר על יהודי לעזור בשבת לגוי פצוע ומסית את הגויים נגד עמינו? או שלמשל סיני היה מביא את דברי הרמב"ם לפיהם מותר להרוג ללא סיבה אדם שאינו מקיים את מצוות בני נוח ומסית את כול הסינים נגד העם היהודי?
     לי ידידי, יש הרגשה שאתה לא מתועב כזה אלא יש מישהו אחר מתועב שהסית אותך ואאני מקווה למצוא אותך בעתיד שותף למאבק הציוני המשותף שהוא מצד אחד הגנה על המדינה לעם היהודי ומצד שני למען שמירת זכויות המיעוטים במדינה והקמת המדינה הפלשתינאית לפי החלטת האום ולפי תמיכת כול ראשי הממשלה האחרונים של מדינת ישראל.

    • ר.בקצה הגיב:

     גנב שמעביר זקנה את הכביש הוא עדיין גנב.
     כזו היא הקרן החד"שה- פעולותיה למען החברה בישראל לא מקהות את מאבקה לחיסול המדינה היהודית.
     ומה לגבי חדוה רדונוביץ?
     בוודאי שהיא הייתה בתפקיד,
     אחרת מדוע ריאיינו אותה?
     כשהמידע פורסם בעיתונות היא כבר לא הייתה בתפקיד,אך כשאמרה מה שאמרה כיהנה בתפקידה ,עמדתה הייתה עמדת הקרן הרשמית והיא נפגשה עם מי שנפגשה בתוקף תפקידה.
     הקרן המתועבת ניסתה למזער את הנזקים אח"כ בטענה שהיא כבר לא עובדת שם.

     שנית, בעניין הכתוב באתר שתיל- אל תעשה צחוק מעצמך:
     הציטוט שהבאתי מופיע תחת לשונית "פלסטינים אזרחי ישראל" ועוסק בערביי ישראל כקבוצה הזכאית לשוויון קבוצתי-לאומי. לא 2 מדינות ולא נעליים…

     שלישית,היהודים היו אזרחים במדינותיהם ולא היוו איום על סביבתם. לא איום פלילי ולא איום דמוגרפי.
     וממילא לא מדובר כאן בפליטים אלא בפולשי-עבודה שלהם מדינות גדולות פי-כמה ממדינת ישראל והם מהווים איום על זהותנו הלאומית.
     להזכירך,ליהודים לא היה בדיוק לאן ללכת.
     ובוודאי שהטענה שעל בניהם של הפליטים (כלומר אנחנו) למסור את מדינתם לפליטים אחרים מופרכת מיסודה, וכך גם הטענה שהמסתננים האפריקאים הם מיעוט הזקוק להגנה.
     הם לא מיעוט! הם פולשים שב"חים.אי אפשר לפלוש כאחרון העבריינים למדינה ולטעון לאחר פלישתך בחוצפה שאתה מיעוט הזקוק להגנה.
     המיעוטים אליהם אתה מתכוון הם הערבים לדוגמא,או הצ'רקסים.
     אגב,מה דעתך על הציטוט שהבאתי מבכירת "קו לעובד"?
     כן כן,זה שעוסק במאות-אלפי מסתננים שהיא וכנופייתה מוכנים לקלוט..

     לסיכום, ציונות וקרן חד"שה זה כמו מים ושמן- לא מתערבבים לעולם.
     אלא שכעת הגיעה עת ההכרעה – עליך להחליט באיזה צד אתה.
     אני כבר החלטתי.

    • ר.בקצה הגיב:

     והעיקר שכחתי- אם כבר עסקינן בלקח שעלינו ללמוד מההיסטוריה העגומה שלנו ,הרי שהוא לשמור על עצמאות מדינית, רוב יהודי מוצק וצבא חזק. בוודאי שלא לקלוט מאות אלפי מסתננים שברבות הימים יהפכו אותנו למיעוט נרדף במדינתנו שלנו.
     היכן ההגיון שלכם נאוריסטים?
     הרי אתם מבקשים שההיסטוריה תחזור שוב על עצמה:
     ממיעוט נרדף לעצמאות מדינית ושוב למיעוט נרדף…

    • ציוני הגיב:

     אין ספק מר בקצה שגדולי הדמגוגים כמו הימלר היו גאים בך. יש לך את הכישרון הבלתי מבוטל מצד אחד לא להתייחס למה שלא נוח לך ומצד שני לקחת דוגמאות קטנות, לנפח אותן ולעורר מהן שינאה גדולה. העובדה שאישה אחת, גם אם היא אמרה את שמצוטט, גם אם הייתה סמנכלית, אינה מכלילה על כול הארגון את עמדתה כמו שאתה ממשיך להתעקש בתיעובך. מה שאתה עושה זה בדיוק כמו שאנטישמי יבוא ויגיד שיש רב הטוען שאסור לעזור לגוי פצוע בשבת ויכליל את זה על כול העם היהודי. בתשובתך גם התעלמת מהעובדה הזניחה שהקרן הבהירה בתגובתה שהיא בעד פתרון שתי מדינות שאחת מהן מיועדת כבית לאומי לעם היהודי. זאת תשובה רשמית של עמדת הקרן ולא ציטוט של איזו סמנכלית!!!
     במשפט הפתיחה שלך אתה לא מתבלבל וממשיך בשקר שאתה מנסה להנחיל כאילו מטרת הקרן היא חיסול המדינה היהודית. זוהי שיטה דמגוגית שגדולי האנטישמים השתמשו בה בחדווה רבה. תחזור על אותו השקר מאה אלף ומיליון פעם ובסוף אנשים יקבלו זאת כעובדה. כך אמרו אנשים ממש כמוך רק אנטישמים על היהודים שוב ושוב שהם אופים את מצותיהם עם דם של ילדים ובסוף האמינו להם. ובכן לא לא לא, אין בפעולותיה של הקרן אפילו קמצוץ של מטרה לחסל את המדינה לעם היהודי.
     גם בקשר לאותה התבטאות של עובדת אחת העמותות בקשר ליכולת המדינה לקלוט מאות אלפים כבר עניתי לך בראשית תשובתי אבל אתה כרגיל מתעלם וממשיך בדרכך הדמגוגית המתועבת ומכליל את שאמרה בחורה אחת על כול ארגוני השמאל. ובקשר לשתיל אם אמנם זו "דאגתך הכנה" ולא סתם מיצג שווא של דמגוג נאלח באשר לציטוט שאתה טוען שמשתמע ממנו תמיכה במדינה דו לאומית, אנא פנה אליהם לתשובה רשמית. בו נראה מי אתה באמת.
     אגב, אתה שמנסה לצייר עצמך כפאטריוט יהודי ישראלי, מצא לי ארגון אחד מהימין שעשה למען זכויות אזרחי המדינה היהודים כמו הקרן המופלאה והפאטריוטית האמיתית הזאת (אני לא אומר ערבים כי ברור שלדעתך לאזרחים האלה אין זכויות שוות לאזרחים היהודים).
     ובאשר לתולדות העם היהודי הרי לפני שהיהודי הפך אזרח או מתיישב באותן הארצות אליהן הוא הגיע במשך 2000 שנה הוא היה פליט או מבקש עבודה או מסתנן. מעמד האזרחות לא נפל עליו כמו מן משמים כמו שאתה מגדיר זאת. פושעים יהודים היו במהלך ההיסטוריה, כך לדוגמא את ההשפעה הגדולה שהיה ליהודים במאפיה האמריקאית (ושוב אני מזכיר שלפי כול הנתונים פשיעת המסתננים בתל אביב אינה גדולה מזו של האזרחים, למרות מצבם). לרבים מהם אין מדינה לחזור ולאחרים שיחזרו מאיימת חרפת רעב (כמו לאברהם אבינו, כמו לעוד יהודים רבים שהגרו במהלך ההיסטוריה כדי לשפר את מצבם הכלכלי).
     שלא כמוך ההסתכלות שלי על המצב אינה של שחור לבן. ברור שהמדינה צריכה לפעול כדי שלא יחדרו מאות אלפים או מיליונים. אף אחד מהארגונים שאתה מנסה ללכלך עליהם לא התנגד לבניית הגדר בדרום ואם מישהו התנגד אני מתנגד לדבריו. המדינה גם צריכה לעשות הכול כדי למצוא פתרונות לפליטים גם במדינות אחרות או בארצות מוצאן, בכפוף למגילת הזכויות של האום. אבל צריך גם להבין שאנחנו חלק מהעולם המערבי בו לכול המדינות יש מיעוט גדול של פליטים ומבקשי עבודה. וכמו ששנים אנחנו מייבאים עובדים מתאילנד רומניה סין ופיליפינים אפשר למצוא פתרון לאלפים ועשרות אלפים מאותם פליטים ולוותר על חלק מאותו "ייבוא".
     פתרונות הן לא מעשי קסם ולפעמים לוקחים זמן. שנאה זה פתרון קסם שאפשר להצית באחת אבל זהו פתרון השקרנים.
     הרשה לי לסיים בפאראפרזה על סיום דבריך: ציונות אמיתית וגזען דמגוג ומעורר שנאת חינם נגד יהודים כמוך זה כמו שמן ומים. אתה יא חביבי, ושכמותך, צריכים להחליט אם אתם ציונים אמיתיים הנוהגים לפי הרוח האמיתית של מגילת העצמאות ואבות התנועה הציונית (והמוסר של ספר הספרים) או שמטרתכם היא לעורר שנאת חינם ולהוביל להשמדת החלום הציוני (לדוגמא היסטורית אנא עיין במעללי הסיקריקים בירושלים בימי הבית השני שהביאו לחורבן הבית השני).
     אני כבר החלטתי! אני אמשיך להגן על עמי ומולדתי בשירות המילואים שאני ממשיך לעשות בהתנדבות, ומצד שני אלחם בכול כוחי האזרחי נגד מתועבים שכמותך שכול מטרתם היא לעורר שנאת חינם ופילוג בעם היהודי.

    • ר.בקצה הגיב:

     כדאי שתעבוד על יכולת החמיקה שלך אדון ציוני,
     כי הסיבובים שאתה עושה מזכירים סמי טריילר….

     אז ראשית, טוב שהודית שהארגון המתועב שתיל אכן מדבר על ערביי ישראל.
     אין שום צורך לפנות אל הארגון בשאלות, משום שכל אדם בעל יכולת בסיסית בהבנת הנקרא מבין מהו שוויון קבוצתי- לאומי. לא תצליח להתחמק מכך- הארגון אותו אתה מעריץ , או הזרוע המבצעת שלו לצורך העניין, תומך בהפיכתה של ישראל לדו- לאומית.
     כעת, כשאין מה לומר-כמו במקרה שלך- פונים לדמגוגיה ואתה אכן דמגוג מצטיין, כפי שניתן להבין משרבוב הנאציזם לדבריך.
     אתן לך עצה- כשצועקים יותר חזק לא נעשים צודקים יותר.

     שנית,
     מדוע אתה ממשיך לטעון שרדונוביץ המתועבת לא הייתה בתפקיד?
     מה לדעתך היא עשתה בפגישה עם דיפלומט אמריקאי?
     בעת הפגישה היא הייתה סמנכ״לית הקרן, תפקיד בכיר בהחלט.
     אגלה לך עוד סוד- רדונוביץ המתועבת לא גויסה לתפקידה למרות דעותיה, אלא בזכותן…
     ומדוע הקרן המתועבת בתגובתה לא הזכירה שאחת מן המדינות אמורה להיות יהודית?
     2 מדינות אומרים גם אצל
     בן בריתה הטבעי של הקרן באש״ף.
     אתה יודע, מדינה אחת ערבית ועוד מדינה ערבית….

     שלישית, אל נא תתחמק-
     בתחילה טענת שאף ארגון שמאל לא קורא להצפת ישראל במאות- אלפי מסתננים ואני הוכחתי לך שאתה טועה. כעת אתה טוען שהאמירה הזו לא מוחלת על כל השמאל.
     אלא מאי, שאתה בתחילה טענת שאין אפילו ארגון אחד כזה!
     האם לא מגיעה לי לפחות התנצלות?

     רביעית,
     הנזק שהקרן המתועבת וארגוניה עשו למדינת ישראל עולה על הטובה הנגזרת מפעולותיהם.
     גם בשדה הדה-לגיטימציה, גם בערעור הדמוגרפיה במדינת ישראל ( הקרן תומכת בארגונים הפועלים להצפת ישראל בערבים ובמסתננים,כעדאלה, זוכרות וקו לעובד) וגם בניסיונות להחלשתה מבפנים על ידי עירור מדנים בין המגזרים השונים.

     חמישית,
     הקרן המתועבת ממומנת על ידי מדינות זרות.
     נא ספר לקוראים – כדמוקרט שהינך – באיזו מדינה אחרת מקובלת פעילות כשל הקרן?
     למשל, מה יקרה אם בריטניה תממן ארגוני בדלנות בסקיים בספרד?
     או שספרד תממן ארגונים הקוראים להעמדה לדין של חיילים בריטיים?

     ולסיכום, את כל טענותיי תמכתי בקישורים ובסימוכין, מה איתך?
     מה עשית חוץ מלשרבב לדיון השוואות לנאציזם ?

    • ר.בקצה הגיב:

     ולחלק השני של תגובתי-
     כרוב חברי כנופיית ההסתננות,
     גם אתה לא מבין שאין שום קשר בין עובדים חוקיים בעלי אישור עבודה למסתננים שב״כים.
     הראשונים מגיעים לתקופת זמן קצובה ומועסקים בענפים מסוימים, כסיעוד וחקלאות. המסתננים האפריקאים לא הוזמנו לכאן וגם לא מתכוונים לעזוב.
     ולראיה, כיום כשהאו״ם בעצמו מחזיר מסתננים לדרום סודן ( בדוק את תגובותיי למעלה לקישור מתאים) המסתננים מדרום סודן ותומכיהם נלחמים נגד ההחזרה ומדוע?
     הראשונים משום שאינם מוכנים לעזוב את גן העדן הישראלי והאחרונים משום שהם תומכים בהצפתה של ישראל בשאינם יהודים.
     שים לב – האו״ם בעצמו מחזיר אותם! ובכל זאת המיעוט הנאוריסטי מתנגד לחזרתם. עלה בדעתך מדוע?

     שנית, אי אפשר לבצע הצרחה בין העובדים הזרים למסתננים. עובדה שאף תומך הסתננות לא גייס סודני לטיפול בהוריו הזקנים (אדרבא,הייה אתה הראשון) וגם בחקלאות זה כמעט בלתי אפשרי.
     תומכי ההסתננות מתייחסים לעבודת כפיים כעבודה-זרה, לכן הם אינם מבינים שחקלאות, למרות הדימוי שלה, בהחלט דורשת דרגת התמקצעות מסויימת.
     ועוד לא נגענו בעובדה שאנו מענישים אנשים שנהגו כחוק- קרי, העובדים הזרים- בשל מעשיהם של עבריינים.
     מדוע שאלה ייפגעו ואלה ייזכו?

     שלישית, לכל המסתננים האפריקאים מדינות- ענק בהן הם רוב מוחלט, בוודאי שלא ניתן להם להציף את פירור הקרקע שבידינו, המדינה היחידה בה יש רוב יהודי (ואל תשכח, כבר יש כאן כ- 20% שאינם יהודים)
     הרי מה אתה ודומיך אומרים?
     על המיעוט היהודי הבטל בשישים לפתור את בעיותיה של אפריקה גם במחיר ערעור מעמדו שלו…
     לא יעלה על הדעת אדוני. זכותנו למדינה עצמאית היא זכות יסוד ולא ניתן לאף אחד לפגוע בה.

    • ר.בקצה הגיב:

     והנה עוד ממתק בשבילך,אדון ציוני (ואבקש את סליחתה של כותבת הטור על טרחנותי):
     כנופיות ההסתננות נוהגות להטעים ש-90% ממבקשי המקלט האריתראים בעולם המערבי זוכים למעמד של פליטות
     מה הם אינם מספרים לנו?
     את ההפרש בכמויות..
     למשל,בדוק בטבלה הבאה (נכונה ל-2010) כמה אריתראים יש בישראל הקטנה וכמה במדינות המערב האדירות.
     http://apps.who.int/globalatlas/dataQuery/reportData.asp?rptType=1
     למשל, בגרמניה,בלגיה,הולנד,פינלנד,אוסטריה ,שוויצריה ואפילו בריטניה וארה"ב.
     היחידה שמתקרבת אלינו היא איטליה המהווה גם היא יעד רצוי למסתנני העבודה בשל מיקומה.

    • עדו הגיב:

     טוב יש פה שרשור ארוך שאני ממש לא מתכוון להיכנס אליו לכן אגיב רק להתחלה.
     א. מה זה משנה מה אירגוני השמאל הנוראים רוצים ליצור פה? יש פה ממשלה, ה'מסתננים' הם באחריותה, ואם המצב לא מוצא חן בעיניך תפגין נגד הממשלה, לא נגד הקרן החדשה, הישנה או הקיימת. כל מה שאירגוני השמאל יכולים לעשות הוא לתת טיפול הומניטרי לפליטים שכבר נכנסו לארץ. אני מסכים שזה פשוט נורא שאנשים שמנפנפים כל יום בשואה ובכך שלא עזרו להם חושבים בכלל לעזור לאחרים שמזלם לא שפר עליהם אבל זאת לא הנקודה. הנקודה היא שלשמאל אין שום דרך 'להציף' את מדינת ישראל באף אחד, אלא אם תוכיח לי שאנשי שמאל מעבירים אותם את הגבול מתחת לאף של צה"ל (אני בטוח שגם זה יגיע)
     ב. רוב השוהים הבלתי חוקיים בארץ אינם סודניים . בערך 100000 הם 'תיירים' ממדינות חבר העמים שמבקרים כאן ומשום מה הוויזה שלהם פקעה מזמן אבל הם עדיין פה. אף אירגון שמאל לא טען שאסור לגרש אותם אבל משום מה דווקא בזה הממשלה לא ממהרת לעסוק, זה מוזר כי אין שום אמנה בינלאומית שישראל חתומה עליה שאוסרת עלינו להחזיר אנשים כאלו לרוסיה/גאורגיה/בילורוס אבל הבואינגים המלאים פשוט לא ממריאים עמוסים בשוהים בלתי חוקיים. זה יכול להיות בגלל שאותם שוהים בלתי חוקיים הם לבני עור ולא שחורים?
     לאאאא , מה פתאום, אנחנו הרי לא גזענים.

 17. ד.ר הגיב:

  היי
  תוכלי אולי להרחיב לגבי ההצעה של רגב? במה היא שונה מהמצב כיום? איזה כוח זה יתן לחברות הכ"א הפרטיות?

  • interspem הגיב:

   רקע (קודם כל – אפשר למצוא את הרוב בפירוט, עם הערות שוליים וציטוטים של אנשים נחמדים, כאן: http://www.knesset.gov.il/mmm/data/pdf/m02782.pdf )
   חברות כוח אדם מביאות לישראל מהגרי עבודה. החברות בארץ, והחברות שעובדות מולן בחו"ל, גובות מהעובדים דמי תיווך הרבה מעבר למותר בחוק, בסמוכים שלעתים מגיעים לעשרות אלפי שקלים.
   הבעיות בגבייה הזו, מעבר לכך שהיא לא חוקית ופוגעת באופן משמעותי באנשים חלשים מאוד –
   – יצירת תנאים נוחים במיוחד לניצול עובדים (עובד שצריך להחזיר 30 אלף שקל שאין לו ואין למשפחה שלו לא יכול להיות בררן ולא יכול להתלונן). ניצול שיכול להגיע עד לרמות הקיצוניות של סחר בבני אדם.
   – תמריץ כספי משמעותי להבאת עוד ועוד עובדים בלי שום מחשבה על השמה שלהם בשוק (למשל, הייתה תקופה שבה חברות הביאו עובדים סינים לעבודה בסיעוד, למרות שלא הייתה להם שפה משותפת עם מטופלים ואחרי כמה ימים היו מעיפים אותם – הרווחים הם מדמי התיווך, לא מהמטרות לשמן החברות היו אמורות לפעול).

   ארגוני סיוע הבינו שזו בעיה. אחרי שהם הציקו לממשלה מספיק (וקצת לחץ בגלל עתירות לבית משפט), גם הממשלה הבינה. המסקנה, שלמיטב ידיעתי כל גורם בעל איזושהי ידיעה בתחום, לא חשוב מאיזה כיוון (מלבד החברות, כמובן), אינו חולק עליה, היא שכל זמן שיש חברות פרטיות בתחום הזה, תהיה גבייה מופרזת. אפשר לצמצם את המקרים, אפשר להעניש יותר, אפשר לצמצם סיכונים – אבל לא למנוע.
   חלק מהבעיה היא עם החברות הזרות – חברה ישראלית עובדת מול חברת כוח אדם סינית (נניח). את החברה הסינית אי אפשר להביא לבימ”ש ישראלי, אי אפשר באמת לפקח עליה (ויש סיבות טובות להאמין שחלק גדול מהרווחים שלה מדמי תיווך אסורים מועברים אח”כ בדיסקרטיות לחברה הישראלית).
   זה המצב עד לא מזמן.

   בשלב מסוים, הממשלה החליטה להתחיל לפעול בעצמה בתחום, תוך שימוש בכלמיני אמצעים שיצמצמו גביית דמי תיווך מופרזים. אני לא בטוחה כמה אני יכולה לפרט על האמצעים האלו – אם רלוונטי, אחפש מקורות שגלויים לציבור.
   יש בעניין החלטות ממשלה, צוותים שונים עובדים על פתרונות בשטח, ומעורבות של כמה משרדים.
   המגמה הייתה לבטל לחלוטין את המקום של חברות במיון והבאת העובדים, ולהכניס במקומן את הממשלה. זה לא תהליך שהושלם לחלוטין (לא לגמרי בטוחה איפה הוא עומד כרגע, מן הסתם אני כבר כמה חודשים מחוץ ללופ), ולכן אני לא יכולה לענות לשאלתך על "ביחס למצב כיום", אלא "ביחס למצב אליו הממשלה שאפה".

   אז הממשלה מנסה לבטל לגמרי את הפעילות של חברות כוח אדם מחוץ לישראל 0זה שהן יקשרו בין העובדים שכבר קיבלו אשרה ובין מעסיקים ישראליים יכול להישאר – אם האשרה של העובד לא תלויה בחברה, אין לה איך לסחוט אותו).

   תוך כדי שהממשלה עצמה (בהחלטות) וזרועות שונות שלה (בשטח) מקדמות את המהלך הזה, מירי רגב מציעה להשאיר את כל הליך הבחירה וההבאה של העובדים מחו"ל (מעבר להכשרה שלהם ולקישור למקומות עבודה בישראל) בידי החברות.
   המשמעות היא שהחברות יבחרו את העובד, ואז הן יכולות להציב לו תנאים ולגבות תשלומים אסורים, ואז יהיו דמי תיווך שייכנסו לכיס שלהן. האם זה עונה לשאלה שלך?

   [ברמת “איך זה משפיע עלינו” – מעבר לבעיות המוסריות החמורות בעניין, הסדר כזה פוגע בישראל ברמה בינ”ל; מסכן את הדירוג שלה במסמכים בינ"ל על זכויות אדם וסחר בבני אדם; מציף את השוק בעובדים נוחים לניצול וחסרי זכויות, שהתנאים הגרועים שלהם גוררים את הזכויות של עובדים אחרים מטה; מתמרץ חברות כוח אדם לחפש את העובדים שישלמו הכי הרבה כסף, ולא את הטובים או המתאימים ביותר (ע"ע עובדי סיעוד סינים שאין להם שום שפה משותפת עם שום מעסיק פוטנציאלי בישראל. סינים משלמים את דמי התיווך הגבוהים ביותר, ומכלמיני סיבות פוליטיות, נוחים במיוחד לניצול); חושף את הממשלה לעתירות וכן לתביעות אזרחיות]

   • ציוני הגיב:

    מה שמדהים בך, קצה מתועב, שאין טיעון אחד שאתה מביא שהוא לא עיוות הדברים. אז הבה נמנה את שקריך מר שקרניהו.:
    1. לא אמרתי ששתיל לא מדברת על ערביי א"י ולכן אין לי דבר לחזור בו. הבעיה שלך אינה הבנה אלא עיוות הנקרא- אתה ממשיך להתעקש לפרש את המשפט שכתוב כתמיכה במדינה דו לאומית וכול אדם שאינו מתועב כמוך יסביר לך שאין זה כך. וכמובן שפחדן שכמוך (כך הם המתועבים שמלכלכים על אחרים- בבסיס הם פחדנים עלובים), לא יברר עם שתיל את דעתם על הסוגיה. ואני לא חוזר בי מהשוואתך לשיטות הנאלחות שהשתמשו טובי האנטישמים כדי ללכלך להשמיץ ולעורר שנאה כלפי, בין השאר, יהודים.
    2. השקר הבא שלך שאתה טוען כאילו כתבתי שרודנוביץ אמרה דבריה כשלא הייתה בתפקיד- הבא ציטוט מדברי מר שקרניהו. כול שאמרתי שגם אם הייתה סמנכלית ואמרה את הדברים אין דבריה אומרים שזאת עמדת הארגון במיוחד שהם הוציאו הודעה רשמית המתנגדת לדבריה. אתה לא מתבלבל ומיד מוסיף שקר על שקר ושוב אומר שכוונת הקרן היא להקים שתי מדינות ערביות ולא אחת לעם היהודי ושנייה לזה הפלשתינאי.
    3. לא, אני לא מתחמק מטענתך השלישית אלא להיפך, שוב מציג את שיטתך הדמגוגית הנאלחת. בדברי אמרתי שגם אם פונקציונרית אחת אמרה מה שאמרה אין זה מכליל על כול הארגונים ואתה מסיק מכך כאילו הודיתי שיש ארגון ששואף להכניס מאות אלפי מסתננים.. אז לא שקרניהו, מי שצריך להתנצל זה אתה כי עיוות ושיקרת לגבי מה שאמרתי.
    4. שוב אמירות כלליות ושקריות שלך לגבי אותם ארגונים שאתה טוען שהם פועלים להצפת ישראל בערבים ומסתננים- בתור מומחה למקורות הבא לי מקור אחד שמאשר את דבריך. שמראה שהארגונים האלה פעלו להציף את הארץ במסתננים. כול שעושים אותם אירגונים זה לעזור לאותם בני אדם חסרי זכויות לפי חוקים והסכמים בין-לאומיים שמדינת ישראל חתומה עליהם- ממש כמו אותם ארגונים הומניטריים (כולל הצלב האדום) שעזרו לפליטים יהודים. יש הבדל ענק בין לפעול להציף לבין דאגה הומנית לאותם עשרות אלפים שכבר פה.
    5. באף מדינה מהדמוקרטיות הנאורות לא קיים מצב בו המדינה שולטת 30 שנים על מעל מיליון בני אדם ללא זכויות אזרח. באף אחת לא בונים התנחלויות בשטחים שאפילו המדינה לא הכילה את חוקיה עליהם, ולפי החלטות האום ותמיכת כול מדינות העולם כולל ארהב אמורה לקום שם מדינה לעם הפלשתינאי. באף אחת מהמדינות שציינת לא קיים מצב בו 20 אחוז מהאזרחים סובלים אפליה מתמשכת במשאבים ובפיתוח כמו ערביי ארץ ישראל. ההשוואה הדמגוגית לבאסקים טיפשית כי אין שום החלטת אום על הקמת מדינה לבאסקים.
    גם במילותיך האחרונות אתה ממשיך בדמגוגיה. "את כול טענותי תמכתי בקישורים וסימוכין" בעוד הבאת בסה"כ שלושה מקורות שכלל אינן תומכות בטענותיך השקריות. שתי פונקציונריות שאמרו את דעתן הפרטית ואתה ישר הפכת את זה לעמדת הארגון או כלל ארגוני השמאל, וזאת למרות שבמקור שהבאת יש התכחשות ברורה של הארגון. ועוד מקור של שתיל שאותו עיוות כרצונך ואתה מפחד לנסות ולאמת אותו.
    אני לא צריך להביא מקורות כדי לחשוף את הנאלחות של דבריך- כול מטרתי היא לחשוף את שקריך מר שקרניהו. מה שכן אפנה אותך לארגון נוצרי קיצוני שמימן את התנועה אם תרצו שעומדת בראש מכפישי הקרן החדשה לישראל, וראשה נתפס כמה פעמים בהצהרות אנטישמיות. אם הייתי נאלח כמוך הייתי אומר שכול מטרתך ומטרת העמותה הנאלחת זה להביא למלחמת אחים בעם היהודי כדי להביא להשמדתנו מבפנים.
    באשר לשאר טענותיך אענה לך בפירוט בהמשך רק כדי לסבר את האוזן אציג את הצהרתך הפומפוזית על זכותנו למדינה עצמאית וגו'- תאמין לי שקרניהו שאני עשיתי הרבה יותר ממך למען עצמאות ובטחון המדינה. וברור שלמרות ניסיונות ההפחדה המגוכחים שלך אין שום טיפת סכנה לעצמאות וקיום המדינה מאותם עשרות אלפי פליטים מסתננים אז תפסיק עם הפאטריוטיות המזוייפת שלך.
    ואל תדאג- תגיע תשובה גם לשאר דבריך לא תתחמק- אני אחשוף את הפרצוף האמיתי שלך.

    • ר.בקצה הגיב:

     הכל מתועד ,אדון ציוני-
     1. הנה מה שכתבת בתחילה בעניין המובאה מאתר שתיל:
     "ברוב תיעובך אתה מביא משפט אחד שכוונתו ("במקרה הרע") היא תמיכה בזכות הפלשתינאים למדינה משל עצמם ממש כמו שרוב אזרחי המדינה וראש הממשלה הנוכחי תומכים, אבל אתה בתיעובך תזרע שנאה ותציג אותם כתומכים במדינה דו לאומית."
     אלא ששתיל התכוונו לשוויון קבוצתי-לאומי לערביי ישראל, במדינת ישראל.הם כלל לא התייחסו ל-2 מדינות..
     אתה יודע זאת וגם אני יודע זאת,לכן אתה מנסה להתחמק כעת תוך שימוש בגידופים.

     2. הנה מה שכתבת בתחילה בעניין רדונוביץ:
     "אתה ממשיך, כמו שגדולי האנטישמים ניסו לעורר שטנה כלפי יהודים, ומביא ציטוט מפי מישהי שהייתה בעבר סמנכליתן ו"שוכח" לציין את תגובת הקרן שמסתייגת מהדברים (שלא נאמרו בהיותה בתפקיד)"

     אז טענת שהיא לא הייתה בתפקיד או לא?

     3.הנה מה שכתבת בתחילה *לפני* שהבאתי את הציטוט מפיה של בכירת "קו לעובד" קאופמן:
     "ובאשר לאריתראים- אף אחד מארגוני זכויות האדם אינו קורא לפתיחת הגבול וכניסת מאות אלפים או מיליונים מהם."

     אלא מאי, שבכירת ארגון קו לעובד דווקא כן קוראת לכך..
     אתה, שכמובן לא היית מודע לקריאתה, ניסית בתגובה הבאה לטעון שהעובדה שהיא מודה בכך לא מחייבת את כל ארגוני ההסתננות.
     גם אם זה נכון, איך זה מסתדר עם טענתך המקורית שאף ארגון שמאל לא רוצה להציף אותנו במסתננים?

     4.ארגוני ההסתננות מגישים עתירות למניעת גירוש המסתננים- גם נגד החזרה חמה למצרים בזמנו של אולמרט,גם למניעת האכיפה על עבודת המסתננים ,גם נגד הקמת מתקן-שהייה למסתננים וגם כיום למניעת גירוש דרום-סודנים לארצם למרות שהם *יודעים* שהאו"ם בעצמו מחזיר דרום סודנים לארצם.
     זה בהחלט מהווה עידוד למסתנני העבודה להגיע, משום שהם יודעים שיתאפשר להם לעבוד ולא יגרשו אותם.

     5.אתה מערבב את שנאתך למתנחלים עם העובדות בשטח:
     אין דבר כזה מדינה דמוקרטית המממנת פעילות פוליטית במדינות אחרות. מה זה שייך להחלטות האו"ם?
     האם קיימת החלטת או"ם על הפיקריאות לחרם על ישראל ? אם לא,מדוע ממשלות זרות מממנות ארגונים הקוראים לחרם כזה?
     האם קיימת החלטת או"ם על הפיכתה של ישראל למדינה דו-לאומית? אם לא,מדוע מדינות זרות מממנות ארגונים הפועלים להפיכתה של ישראל לדו-לאומית?
     מה זה שייך בכלל לענייננו,החלטות האו"ם? מה אתה מקשקש בקומקום?
     מדובר בהתערבות ובחישה זרה בעניינים פנימיים של מדינה אחרת,זה כל הסיפור.
     אז הנה לך עוד דוגמא- האם בריטניה תקבל בהבנה מימון ממשלתי ספרדי לארגון הפועל להעמדת חיילים בריטיים לדין בגין מעשיהם באפגניסטן?

   • ד.ר הגיב:

    כן, זה עונה. מעניין מאוד, תודה!

 18. ר.בקצה הגיב:

  לעדו-
  בהפגנה המפורסמת בשכונת התקווה אכן הפגינו נגד הממשלה ונגד ראשה.
  זה לא סותר את העובדה שארגוני ההסתננות תוקעים מקלות בגלגלים של הליך הגירוש באמצעות עתירות לבתי המשפט – גם בעתירה נגד החזרה-חמה למצרים וגם בעתירה האחרונה נגד גירוש דרום-סודנים לארצם (במאמר מוסגר: בדוק את הקישור שהבאתי בתגובותיי הקודמות בעניין החזרת דרום-סודנים לארצם בידי האו"ם).
  כעת אני שואל אותך- אם האו"ם בעצמו מחזיר דרום-סודנים לארצם ובכל זאת ארגוני ההסתננות מתנגדים להחזרתם,מהי המסקנה ?
  שלארגוני ההסתננות יש אינטרס להציף את ישראל במסתננים ואין להם שום כוונה להחזיר אותם לארצותיהם,ללא קשר למה שקורה ויקרה שם.

  שנית,
  כמגן ההסתננות גם אתה מערב מין שאינו במינו,
  שלא לדבר על כך שאינך מדייק.
  משום-מה אני נזכר בארגון נוסף מבית הקרן החד"שה בשם "ילדים-ישראלים", שלפני כשנתיים ניהל קמפיין מבחיל בדמגוגיה שלו להשארת משפחות שחלקן אכן נכנס הנה כתיירים,וקרא להשאיר אותן כאן משום שנולדו להם ילדים.
  אתה זוכר משהו כזה?

  שלישית,
  תיירים שהוויזה שלהם פקעה אכן מגורשים מהארץ,אמנם במשורה.
  הבעייה היא כמובן לאתר אותם,משום שהם נכנסים באופן חוקי.
  אלא שבניגוד לטענתך, אמנם יש כ-100 אלף תיירים ללא ויזה אך רק 45 אלף מהם הגיעו מברה"מ לשעבר.

  יש ללחוץ כדי לגשת אל %202012.pdf


  לעומת זאת, יש גם 8,000 תיירים ירדנים שנכנסו לכאן ולא טרחו לצאת.
  האם לשיטתך אנו אוהבים את הערבים כל כך שאנו לא טורחים לזרוק אותם מפה?
  שוב,איתור של תייר שהוויזה שלו פקעה הרבה יותר מסובך,מהסיבה הפשוטה שהוא נכנס כחוק, כך זה בכל ארצות המערב

  • ציוני הגיב:

   לרוע מזלך נתקלת במישהו שכמו שהוא נלחם בעקשנות באויבי ישראל מבחוץ כך הוא עושה נגד אוייב מבפנים שכול מטרתו לעורר פילוג בעם ושנאה. לא תתחמק הפעם קצה, הדמגוגיה הזולה שלך לא תיצלח:
   1. את כוונת המשפט הכתוב אפשר בקלות להסביר כרצון לפתח את התודעה הלאומית של ערביי הארץ שהם חלק מהלאום הפלשתינאי שפתרונו יהיה במדינה פלשתינאית. הרי ברור שזאת כוונת הדברים האמיתית של אותו ארגון אבל אתה תמשיך להתעקש לעוות את הדברים. לפי דבריך גם האמריקאי האנטישמי יתייחס לעמותות הפועלות לחיזוק התודעה הלאומית של היהודים האמריקאים באשר לתודעתם הלאומית כרצון למדינה אמריקאית דו לאומית. אותו אנטישמי אמריקאי גם ימצא בקלות, ממש כמוך, ציטוטים מההלכה היהודית האומרים שכול הגויים שאינם מקיימים מצוות בני נוח הם בני מוות ואלה המקיימים (כמו הנוצרים) יהיו עבדים של היהודים. מכאן הוא יסיק ממש כמו שאתה עושה שמטרת היהודים האמריקאים היא השמדת אמריקה או הפיכתה למדינה בשליטת היהודים.
   ואתה ממשיך להתחמק מהצעתי שתפנה לשאול את שתיל באשר לעמדתם.
   2. בציטוט שלי שהבאת כול שציינתי היה שלפי הכתוב במקור שהבאת רודנוביץ הייתה בעבר סמנכלית. לא כתבתי שהיא אמרה את מה שאמרה בזמן שלא הייתה סמנכלית. אתה שוב מעוות, וממש לא בלי כוונה. בכול מקרה דבריה אינם מעידים על עמדת הארגון שהובעה בתגובתם הברורה. אתה כמובן ממשיך להתעלם ומסרב להתנצל על כך ששיקרת לגבי משמעות דברי ושיקרת לגבי עמדת הקרן החדשה.
   3. אתה עדיין לא הבאת דוגמא לארגון שמאל אחד שקורא ופועל להצפת הארץ במאות אלפי מסתננים. הבאת אמירה של פונקציונרית שאין כול הוכחה שזאת העמדה הרשמית של אירגונה איננה דוגמא. שוב אתה רץ כמו טובי הדמגוגים ומסיק מאמירה אחת לגבי ארגון אחד או לגבי כלל ארגוני השמאל. שוב עיוותת את דברי ואתה חייב לי התנצלות.
   4. אין אלה ארגוני הסתננות אלא ארגוני זכויות האדם. מדינות העולם הנאור (שאתה בעקשנות לא מעוניין להיכלל בהם אלא מעדיף להיות כמו סין או צפון קוריאה), חתמו על מגילת זכויות אדם בהם יש התייחסות למעמד הפליטים. חוקים בין לאומיים אלה נחתמו כמה שנים אחרי סוף מלחמת העולם השניה בגלל גל של מיליוני פליטים ובהם העם היהודי. אתה שוב מתעלם ומנסה לחזור על השקר שהארגונים פועלים להציף את הארץ במסתננים- שקרן עלוב!
   5. קודם כול ברכותי- ירדת מטיעון הבאסקים העלוב אבל בחרת בטיעון לא פחות עלוב. החיילים הבריטיים באפגניסטן שייכים לכוח שנשלח לפי החלטות האום. אם חייל בריטי ינהג בניגוד לחוקים הוא ייענש. ובאשר לשאר דבריך- אינני שונא מתנחלים אלא נאבק נגד אותם אלה שמסכנים את הפיתרון המקובל על כול העולם כולל ראש ממשלתנו הנוכחית מהימין- שתי מדינות לשני עמים. ארגונים לשמירת זכויות אדם קיימים בכול המדינות בהן פוגעים באותם זכויות וארגונים אלה ממומנים ע"י מדינות דמוקרטיות. לצערנו במדינת ישראל למרות רצונה להיות חלק מהעולם המערבי הדמוקרטי קיימות פגיעות רבות בזכויות המיעוט ובני האדם. שוב ממשיך הטיעון הדמגוגי שהמדינות מממנות ארגונים התומכים במדינה דו לאומית- לא הבאת אפילו דוגמא לארגון אחד כזה.
   יש לך הרבה עבודה חביבי התנצל על כול שקריך או למצוא מקורות אמיתיים על דבריך ההזויים. אני אביא לך מקור אחד מוסמך מהיום. אין זה פוליטיקאי שמנסה לעשות הון פוליטי או גזען ארור או אחד שמנסה לעורר שנאה נגד יהודים טובים שדואגים לזכויות אדם. זהו היועץ המשפטי של רשות ההגירה והאוכלוסין. הוא מסביר את הבעיה הסבוכה ומדוע אין פה פתרונות של קסם. הוא מסיר את המסווה מעל פניך הצבועות שהדבר האחרון שמעניין אותך זה למצוא פתרון לבעיה. לא מעניין אותך אנשי השכונות, לא מעניין אותך עתיד המדינה- כול שמעניין אותך זה לעורר הסתה אנטישמית נגד חברי הקרן החדשה לישראל וארגוני זכויות אדם אחרים, להציגם כבוגדים ולעורר שנאה.

   http://www.glz.co.il/NewsArticle.aspx?NewsId=106773

   • ר.בקצה הגיב:

    אז מה,ממשיכים בניסיונות החמיקה?

    1.נא הסבר לקוראים,
    מהו משמעו של שוויון קבוצתי-לאומי? איזו מדינה שאינה דו-לאומית מקיימת שוויון קבוצתי-לאומי בין המיעוט והרוב?
    ומה עניין ציטוטים מההלכה למטרות האירגון כפי שמופיעות באתרו הרשמי?

    2.
    בוודאי שכתבת שהיא לא הייתה בתפקיד- הנה שוב הציטוט מדבריך:
    "אתה ממשיך, כמו שגדולי האנטישמים ניסו לעורר שטנה כלפי יהודים, ומביא ציטוט מפי מישהי שהייתה בעבר סמנכליתן ו"שוכח" לציין את תגובת הקרן שמסתייגת מהדברים (שלא נאמרו בהיותה בתפקיד)"
    שימו לב לסיומת הציטוט: -שלא נאמרו בהיותה בתפקיד-
    אז כתבת שהיא לא בתפקיד או שלא כתבת?

    3.
    בוודאי שנוגה קאופמן דיברה בשם ארגונה. מדוע אתה חושב שריאיינו אותה, בזכות עיניה היפות?
    זוהי עמדתו הרשמית של הארגון שהיא נציגתו, וממילא היא לא טענה שהיא מדברת בשמה בלבד

    4.
    ארגוני ההסתננות הגישו עתירות לבתי המשפט המונעות את החזרתם של המסתננים, גם בהחזרה-חמה וגם לדרום סודן, וכן עתירות נוספות נגד הקמת מתקן-שהייה ונגד אכיפת חוקי ההעסקה על המסתננים. בכך הן מעודדות את תופעת ההסתננות, שהרי המסתננים יודעים שכניסתם לא תימנע, לא ייגרשו אותם ולא יימנעו מהם לעבוד.
    מה עוד צריך מסתנן?
    ולמען הקוראים נחזור לראשית דבריך – אתה טענת בביטחון שאף ארגון שמאל לא מעודד את הצפתה של ישראל במסתננים…

    5.
    לא ירדתי מהטיעון על הבאסקים, אלא פשוט הוספתי דוגמא נוספת למתקשים כדוגמתך הכורכים מין בשאינו מינו.
    שהרי ברור שאין שום קשר בין פעילות פוליטית במימון מדינות זרות להחלטות האו"ם.
    ברור שזהו סתם תירוץ שהמצאת על המקום.
    לכן סתרתי את טיעונך בעזרת הדוגמאות העוסקות בקריאות לחרם על ישראל והפיכתה למדינה דו-לאומית.
    וכמובן שלא ענית על שאלותיי- האם בריטניה תקבל מצב בו ממשלת ספרד תממן ארגון הקורא להעמדת חיילי בריטניה לדין, כן או לא?
    האם ספרד תקבל מצב בו בריטניה מממנת ארגון בדלנות באסקי, כן או לא?

    וכשירות לך ולציבור, הנה לך עוד דוגמא (מלבד שתיל) לארגון מבית הקרן החד"שה התומך בהפיכתה של ישראל למדינה דו-לאומית (כשלמעשה, אם להיות הגונים, הארגון הזה תומך בחורבנה של המדינה היהודית ובהקמת מדינה אש"פו-נאוריסטית על חורבותיה) הנה לך "עדאלה"

    יש ללחוץ כדי לגשת אל democratic_constitution-h.pdf

    רוצה עוד אחד?
    בבקשה, "זוכרות"-
    http://www.hazofe.co.il/web/katava6.asp?Modul=24&id=59966&Word=&gilayon=3209&mador=

    עוד אחד?
    בבקשה,"מדה-אל כרמל"-
    http://www.ngo-monitor.org.il/article/_25

    אז קדימה, גש לשולחן השירטוט והשב תשובות- בלי נפנופי ידיים ובלי גידופים.

    רק הזהר ,הקוראים לא מטומטמים-הם מזהים דמגוגים צעקניים מסוגך…

    • ציוני הגיב:

     בוא ונבחן מקרוב את טענותיך אחת לאחת כדי למנוע את המשך ההתחמקויות שלך.
     את המקור לדבריה של נועה קאופמן לא הבאת. האם זה במכוון? הבה נעיין ביחד במקור כמו שאתה אוהב.
     http://www.news1.co.il/Archive/0024-D-72497-00.html
     ובכן בכתבה כמו שאתה רואה נותנת קאופמן נתונים שונים בקשר לפליטים בתוקף תפקידה בארגון שמטרתו לדאוג לזכויות העבודה של כוווולם, כולל פליטים שהסתננו לארץ- אין מטרה להביא מסתננים ולא בטיח כמו שנאמר בדבריך. ואז נשאלת קאופמן שאלה אישית: אם אתה היית ראש הממשלה ה-94 או הקיסרית, מה היית עושה? שים לב קצה- הבנת הנקרא. היא לא נשאלת על עמדת ארגונה אלא שאלה היפותטית אישית! ואתה הפכת את תשובתה בצורה הדמגוגית, המאפיינת את כול דבריך, לעמדת הארגון בו היא עובדת.
     שים לב קצה לפרט מעניין נוסף, ממש באותה כתבה. מתבטאת דמות המופת שלך- אלי ישי, על הצורך לסלק את כולם ועד אז לכלוא אותם (מחר- כמו שהתבטא במקום אחר). זו הצהרתו של שר הפנים שאחראי על המצב אבל מכאן אי אפשר להסיק שזאת עמדת הממשלה כמו שההיגיון העקום שלך מנסה להדביק לארגון קו לעובד בגלל דברי נועה קאופמן. אגב, באופן מגוחך מסתבר שזו אפילו לא העמדה הרשמית של היועץ המשפטי של רשות ההגירה שהיא הזרוע המבצעת של שר הפנים הנאור שמסתבר מפריח הצהרות בלי כול התייעצות מקצועית, ממש כמוך. (קראת את דברי היועץ המשפטי של רשות ההגירה במקור שהשארתי לך? לדעתי אתה חייב לחקור אם הוא לא ממומן ע"י הקרן החדשה לישראל). דוגמא נוספת אלה השרים הרבים שמתבטאים בעד חוק ההסדרה, ברור שהתבטאותם אינה אומרת שזאת עמדתה הרשמית של ממשלת ישראל.
     כך גם לגבי דברי רודנוביץ שאמרה את דבריה ואלה הוכחשו בצורה מפורשת ע"י הקרן החדשה כאינם מייצגים את עמדת הארגון.
     כדי שתפסיק להתחמק מלענות בצורה ישירה לעובדות שאני מציג אני אסתפק הפעם בכך, בהמשך נעבור לשאר טענותיך ונבחן אותם כדי לגלות את כול טענותיך הדמגוגיות והמסיתות. (אגב, אם השיח שלך היה מכובד הייתי מתייחס אליך בצורה מכובדת אבל כול העומד מאחוריך זאת שנאה וניסיון להכפיש ולהסית ואין אפילו שמץ של גישה עניינית הבאה לבחון את המצב ואת הפתרונות ההגיוניים האפשריים, ולכן תקבל את היחס המתאים).

    • ר.בקצה הגיב:

     נו,אדון ציוני,ממשיכים לבלבל את המח?
     בוודאי שדעתה מייצגת את ארגונה המתועב,
     הרי קאופמן רואיינה בתוקף תפקידה ב"קו לעובד",מה לדעתך היא עשתה שם?
     זוהי עמדתה ועמדת ארגונה,אחרת היא לא הייתה מתראיינת כלל…וממה בדיוק מורכבים ארגוני ההסתננות השונים אם לא מאנשים?
     אלא אם תטען שעמדתם של העובדים שונה ב-180 מעלות מעמדתם של הארגונים..

     כנ"ל רדונוביץ –
     אגלה לך סוד, הקרן המתועבת הסתייגה מדברי רדונוביץ רק משום שהם פורסמו בתקשורת,לפני זה לא הייתה להם כל בעייה איתם.
     אתה יודע מדוע? משום שזו עמדתה הרשמית של הקרן, ורדונוביץ נשלחה לייצג בדיוק אותה.
     שהרי מה אתה טוען בעצם?
     שעובדי הארגונים המרואיינים כעובדי הארגונים אינם מייצגים את הארגונים…
     והיכן התשובות לשאר טענותיי?
     קדימה,יש לך הרבה עבודה..

    • ר.בקצה הגיב:

     ולחלק השני של תגובתי-
     אכן ראיתי את הקישור שצירפת, רק מה בדיוק רצית להגיד?
     הנה מה שכתבתי באחת מתגובותיי הקודמות:

     "ולכן, ראשית יש לאכוף את חוקי ההעסקה.
     לאחר מכן, יש לגרש את מי שאפשר למרות שקריהם של תומכי ההסתננות ( כלומר, דרום סודנים וכיוב׳) ולבסוף, יש לשכן את הנותרים במחנה ״פליטים״ בנגב עד לחזרתם לארצם."

     הבנת,אדון ציוני? זהו הפתרון שאני מציע. אל תדביק לי רעיונות אחרים של אנשים אחרים.

     ולעניין הסגנון-
     הנה מבחר מפניניך: גזען,נאלח, הימלר,כמו גדולי האנטישמים, אויב מבפנים

     תמשיך ככה,אתה עושה לי שירות נהדר..

    • ציוני הגיב:

     איפה אתה בקצה? נעלמת דום? פתאום קצת קשה לענות כשאתה צריך לתת דין וחשבון על העיוותים החוזרים ונשנים בדבריך? אין לך את האומץ להודות שטעית? קדימה נראה אם יש בך איזו יושרה!

 19. עורך: טיפול שורש הגיב:

  עם שלא זוכר את עברו, אין לו עתיד

  • ציוני הגיב:

   הדבר היחיד שאתה יודע להגיד זה מ"משיכים לבלבל את המוח" ואז לחזור כמו תוכי על טענותיך השקריות בלי להתייחס אפילו לטענה אחת שלי. צר לי בקצה, דמגוג מתועב, אבל אני אמשיך לשאר הדברים רק אחרי שתלמד להגיב על מה שאני כותב ולא לחזור כמו תוכי על הסקת המסקנות השקרית שלך..
   1. שים לב, אתה חוזר וטוען שהתהטאות אחת של חברת ארגון מעידה בהכרח על עמדת כול הארגון. ובכן זהו שקר: בכול ארגון או גוף המתנהל לפי מערכת עקרונות ומטרות (כמו שהראיתי לך אפילו בממשלת ישראל) קיימות דיעות מגוונות בנושאים שונים אבל מה שקובע זו הדיעה הרשמית של הארגון או הממשלה. הבאתי לך דוגמא של שרים האומרים את דעתם על חוק ההסדרה אבל זאת לא עמדתה הרשמית של הממשלה ולא התייחסת לכך כלל. אתה טועה ומטעה כשאתה אומר שאם קאופמן אמרה משהו זה בהכרח עמדת הארגון וכנ"ל באשר לרודנוביץ.
   2. לא רק זה אלא גם בכתבה עצמה רואים בפירוש שהכתב שואל לדעתה האישית בקשר למצב היפותטי ובכול דבריה אין אפילו רמז שזוהי דעת הארגון שלה.- שוב לא התייחסת לכך. כמו שהיא רואיינה במסגרת תפקידה ואמרה גם את דיעותיה האישיות כך גם אלילך אלי ישי אמר את עמדתו במסגרת תפקידו אבל אין זה אומר שזאת עמדת הממשלה (וכמו שהראיתי אפילו הגורמים המקצועיים של משרדו מתנגדים לדבריו). כרגיל לא התייחסת לכך בתשובתך אלא חזרת כמו תוכי על העמדה שכול מי ששייך לארגון הרי כול התבטאות שלו היא בהכרח גם עמדת הארגון.
   3. עוד ביטוי דמגוגי בדבריך זה "ארגוני ההסתננות". ביטוי זה מצביע על ארגונים שפועלים בצורה אקטיבית למען ההסתננות. לא הבאת אפילו דוגמא אחת להאשמה החמורה והשקרית הזאת. לא הראית שהם משלמים לשבטים בדואים להביא את המסתננים ואף לא מפרסמים ברחבי אריתריאה אודות הארץ המובטחת. אלה ארגוני זכויות אדם הפועלים למען פליטים ולא למען הסתננות! אתה יכול להתנגד למעשיהם אבל לא לשקר באשר למהותם.
   אני יודע שאתה לא אוהב את המצב בו אתה צריך לתת דין וחשבון על מה שאתה אומר אבל עד שלא תלמד להיות אדם אמיתי ולענות על הטענות כולן ולהפסיק להפריח טענות שקריות אין טעם שאמשיך להתייחס לשאר דבריך.

   • ציוני הגיב:

    כמעט שכחתי- שים לב למה שכתבת: "אגלה לך סוד, הקרן המתועבת הסתייגה מדברי רדונוביץ רק משום שהם פורסמו בתקשורת,לפני זה לא הייתה להם כל בעייה איתם. אתה יודע מדוע? משום שזו עמדתה הרשמית של הקרן, ורדונוביץ נשלחה לייצג בדיוק אותה"
    ובכן אותו סוד שאתה משתף אותי בו על מה הוא מבוסס? האם מה שאתה כותב מבוסס על עובדות או הפרחת נפיחות באוויר? אני למשל יכול לשער (בלי לספר סודות, בלי לעשות את עצמי כ"יודע את האמת") שהסיבה שהקרן פרסמה את הסתייגותה אחרי שהעניין פורסם הוא שפשוט הם לא ידעו על שנאמר בשיחתה של רודנוביץ עם השגריר האמריקאי.
    מה שבטוח זה שאין זו עמדתה הרשמית של הקרן. עמדה רשמית נאמרת ע"י דובר או מוחלטת בישיבת הנהגת הקרן או נכתבת במסמך רשמי. כול אלה אין לך- מה שיש לך זאת התבטאות אחת שברגע שנודע עליה היא הוכחשה כמייצגת את עמדת הארגון.
    שוב נתפסתה מעוות משקר ומלכלך.
    כמובן שלא אשכח את ניסיונך לעוות את דברי: כול שאני אומר בקשר לראיונות עם עובדי ארגונים (ושרים בממשלה) זה שהם יכולים לייצג את עמדות הארגון או הממשלה או יכולים להגיד דעות אישיות שאינן מייצגות בהכרח את דעת הארגון או הממשלה.
    עכשיו הבנת את עמדתי? עכשיו תתחיל לענות על דברי ולא תתחמק?

 20. פינגבאק: מירי שוב מפספסת, או 'טעויות בכתבה בגלובס' « מטרד ציבורי

 21. פינגבאק: מירי שוב מפספסת, או 'טעויות בכתבה בגלובס' « מטרד ציבורי

 22. פינגבאק: כמה מילים על הצהרת החוק למניעת הסתננות (עבירות ושיפוט) (הוראת שעה), התשע"ג–2013 | תן לי לחשוב על זה...

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s