זו לא טעות, זו מדיניות הגירה

הבעיה הגדולה ביותר בסיפור הזה היא שממשלת ישראל הורתה לתת לקבוצת מבקשי מקלט שתקועה במדבר, על הגבול, כמה שפחות מים, ולמנוע מהם אוכל וגישה לטיפול רפואי. וכשהסיפור נגרר יותר מדי, היא הורתה לירות עליהם גז מדמיע ולזרוק אותם למצרים.

הבעיה השנייה היא שהחיילים שקיבלו את ההוראות האכזריות האלו ביצעו אותן.

הבעיה השלישית היא שהסיפור הזה מוצג כאירוע חריג, נקודתי, אכזרי ומזעזע במיוחד. זה אירוע אכזרי ומזעזע. הוא לא חריג ולא נקודתי.

לישראל יש כמה טלאיםעלגביטלאים שמתפקדים כמדיניות הגירה. בתמצית, ניתן לתאר את המערכת הזו כ"מי שאינו יהודי הוא איום דמוגרפי".

אחד הטלאים האלו הוא חוסר אמון מוחלט בקיומם של פליטים (או לפחות בהגעתם לישראל). מבחינת הרשויות, כולם מהגרי עבודה. ומאחר שכולם מהגרי עבודה, אין צורך לבחון בכנות בקשות מקלט, להתייחס ברצינות לחשש מרדיפה, ולקיים הליכי קביעת מעמד (RSD) שנראים כמו הליך מנהלי תקין. אפשר לגרש את כולם, ואין מציאות פוליטית שצריך לקחת בחשבון. אין איומים ממשיים על חיי אדם (העולם, כידוע, הוא מקום בטוח מאוד לכולם מלבד יהודים). לאיסור על החזרה למקום סכנה אין היגיון או הצדקה, ומדובר בלא יותר ממגבלה טכנית ושרירותית שניתן לפתור באמצעות חוות דעת מתאימה ממשרד החוץ.

טלאי אחר הוא הרתעת אפריקאים מהמחשבה להגיע לישראל או להישאר בה. הסתה, אלימות, הצתות, איומים על מעסיקים, כליאה ממושכת, כל מה שימאיס עליהם את חייהם. אם סיפור על אנשים שהתייבשו על הגדר ואז הושלכו למצרים, בלי תיאום וביקורת, יבהיר לאנשים שאין להם מה לנסות אפילו – נו, הרי לך ניצחון של ההסברה הישראלית.

טלאי אחר שנוגע ישירות לאמור לעיל הוא היעדר הכרה במקרים חריגים. מאחר שלזרים אין סיבה אמיתית להגיע הנה (מלבד רדיפת בצע, חיפוש ג'ובים ורצון להשמיד את הצביון היהודי של ישראל, כמובן), אין שום הצדקה לתת להם להישאר1. יתרה מזאת – כל אישור חריג עלול לפתוח את השער לגלי הגירה שלא ניתן יהיה לעמוד בהם. שאלה הומניטרית היא לא יותר ממבחן לנחישות שומרי החומות של ישראל.

שיטה שמכירה בחריגים מחייבת, מעבר להגדרה של קריטריונים למתן אשרות (לפחות כלליים), גם לבחון כל מקרה לגופו, ולהתיר לאנשים מסוימים להישאר בישראל. הבעיה היא, כמובן, שאז עלולים להישאר בישראל עוד זרים ולאיים דמוגרפית, ולא היינו רוצים שדבר כזה יקרה. כאילו שהערבים לא גרועים מספיק.

סיפור אנושי קורע לב הוא חומר קריאה מושך בהרבה מסטטיסטיקות, נהלים, או כללי ראיון של יחידת ה-RSD2. בעיקר כשהוא קרוב.
ישראל הרי מגרשת אנשים בלי לבדוק ברצינות את האפשרות שמישהו מהם צפוי לרדיפה או מוות – לניגריה, לחוף השנהב, לגאנה, לאתיופיה, לדרום סודאן. במהרה בימינו בקרוב גם לאריתריאה ודארפור, ובא לציון גואל. לפעמים הם מתים אחר כך.

בקשות המקלט של מי שנזרקו למצרים אחרי שמונה ימים על הגדר לא היו נבדקות ברצינות גם לו היו נותנים להם להיכנס. כל מי שמכירה קצת את המצב מודעת לזה. שמונה עשר הגברים ש"הסכימו" לחזור למצרים רצו לחזור בערך כמו עשרות אנשים אחרים שנדחפים בכוח למבצעי "חזרה מרצון".

אטימות ואדישות לגורלם של מבקשי מקלט שנתקלים ברשויות הישראליות זה הכלל, לא החריג. המקרה הזה מעט יותר מוחשי מהמקובל, אבל הוא לא מלמד אותנו משהו שלא ידענו קודם. הליכי מקלט שאף אחד לא עובר משמעם שיש מהגרים שחוזרים הבייתה, כאלו שחוזרים לעוני, כאלו שחוזרים למוות ועינויים, שפשוט מתקיימים מחוץ לשדה הראייה שלנו. החיילים ליד הגדר קיבלו הוראה לא להעביר אף אחד, והמראיינים בלוד מקבלים הוראה לא להעביר אף אחד, ואלו כמו אלו ממלאים את ההוראה.

פעם זה הסיפור האנושי קורע הלב של ילדים שנולדו בישראל, פעם אלו קרבנות שכלואות בסהרונים, ופעם אלו מבקשי מקלט על הגדר. וכל אחד מהסיפורים האלו הוא אכזרי, ומקומם, ומתאר אטימות וחוסר אנושיות של מי שרואים באחרים פחות מבני אדם. אבל הוא לא לב הסיפור – הוא תמונה להמחשה. הבעיה הגדולה שבה צריך להיאבק היא המדיניות הכוללת.

1הזכרתי כאן כמה מקרים קשים במיוחד של אנשים שרשעות האוכלוסין רצתה לגרש.
2"תודה שאתה משקר". "יש לי מאמר מהאינטרנט שמוכיח שאתה משקר". "איך אפשר לא לזכור כפר שגרת בו בגיל שלוש? אתה בטח משקר." כללי ראיון אעלק. תיכף תצפי מהם גם לתבונה ורגישות.
פוסט זה פורסם בקטגוריה הגירה, פופוליזם. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

22 תגובות על זו לא טעות, זו מדיניות הגירה

 1. ר.בקצה הגיב:

  שוב הדמגוגיה הנאוריסטית המוכרת-
  אם רצית לפלוש לישראל ונקלעת לקשיים בדרך, יש להכניס אותך לישראל כי…נקלעת לקשיים בדרך.
  אלא מאי, שאם לא היית מנסה לפלוש לישראל, לא היית נקלע לקשיים מלכתחילה.
  חשבתם על זה במיעוט הנאוריסטי?
  אגב, מתי יחדל המיעוט הנאוריסטי להתחמק מממתן תשובה לשאלה אחת פשוטה:
  מדוע הפולשים האפריקאיים אינם טורחים להגיש בקשה למקלט במדינת-המקלט המוכרת על ידי האו"ם מצרים?
  הרי לא ניתן לטעון מצד אחד שישראל מחוייבת לסטנדרטים שמציבה נציבות הפליטים של האו"ם, ומצד שני לטעון שמצרים אינה מדינת מקלט, אף על פי שאותה סוכנות מכירה בה ככזו.
  ולכן נכתוב זאת שוב ושוב, עד שהאצבעות ידממו:
  מצרים היא מדינת מקלט מוכרת על ידי האו"ם ובה היו רשומים נכון לינואר 2012 כ-45 אלף מבקשי מקלט ופליטים.
  http://www.unhcr.org/cgi-bin/texis/vtx/home/opendocPDFViewer.html?docid=4f4c956c9&query=egypt fact sheet 2012
  אם כן, מהי התשובה?

  ומדוע הצטמצם מספר הפולשים האפריקאיים ב-85% לאחר שממשלת ישראל החליטה להפסיק את ההסעות למרכזי הערים ולשכן את אותם פולשים במחנות-אוהלים שנבנו על חשבון משלם-המיסים?
  האם זה באמת משנה לאדם שבורח על חייו אם משכנים אותו באוהל או בחורבה מזוויעה בתל אביב?
  נו, מה אתם אומרים?
  אולי הירידה נובעת מהעובדה שלאותם פולשים חדשים לא תנתן אפשרות לעבוד, אותה אפשרות שבשמה הגיעו לישראל מלכתחילה?

  אך את המיעוט הנאוריסטי כל זה לא מעניין- הוא נותר מחוייב למטרתו, שבשמה הוא מקדם את פלישת האפריקאים בברכה-
  קרי, חורבן המדינה היהודית והקמת מדינה אש"פו-נאוריסטית על חורבותיה.
  כעת בחוצפתו, הוא אף מלין על הישראלים שלא רוצים בחזון הבלהות שהוא מבשל להם…
  האם אין גבול לעזות המצח שלו?

  • ido2267 הגיב:

   צודק. מאה אלף פליטים סודאנים הם באמת פגיעה ברוב היהודי של המדינה.
   מכאן שמי שרוצה לספח את מזרח ירושלים הוא מנוול שמנסה להכניס הנה 350 אלף פלשתינאים ובוגד סמולני עוכר ישראל. מי שלא רוצה שנצא מהשטחים אתמול בבוקר בריצה מבוהלת ונשים מהר גדר על הקו הירוק הוא חתיכת עוכר ישראל שכל מה שמעניין אותו זה להרוס את המדינה מבפנים. אכן חשפת את פרצופם האמיתי של המתנחלים שמנסים להכניס לי בכוח למדינה 2.25 מליון גויים ואני שמח שברור לשנינו מיהו ציבור הבוגדים הכי גדול במדינה.

   • ר.בקצה הגיב:

    שוב אתה ממשיך לשקר?
    הרי כבר הוכחתי לך בעבר שבישראל יש כ-55 אלף תיירים ממזרח אירופה שהויזה שלהם פקעה

    יש ללחוץ כדי לגשת אל %202012%20-נתוני%20יוני.pdf


    לא 100 אלף ולא בטיח.

    מלבד זאת, מדובר באנשים שנכנסו בצורה חוקית לישראל, בניגוד לבני-בריתך שאפילו לא חולמים לבקש אישור כניסה. לכן הרבה יותר קשה לתפוס אותם, משום שאין מעקב אחרי אורחותיהם בארץ.

    גם אתה, כשאר חבריך המחוייבים לחורבנה של המדינה היהודית, מסרב לענות על שאלה פשוטה:
    מדוע הפולשים האפריקאיים מסרבים להגיש בקשה למקלט במדינת המקלט מצרים, המוכרת ככזו על ידי האו"ם?

   • ר.בקצה הגיב:

    זהו עוד שקר של המיעוט הנאוריסטי-
    כל ארגוני הקרן החד"שה, ללא יוצא מהכלל, מחוייבים להפיכתה של ישראל למדינה דו-לאומית בדיוק כפי שמופיע באתר הזרוע הביצועית של הקרן המתועבת, ארגון בשם שת"יל:

    "התכנית הפלסטינית" בשתיל פועלת לעיצוב תהליכים ומדיניות, באמצעות שילוב, חיזוק וחיבור הכוחות בחברה הפלסטינית ובחברה היהודית, השותפים לחזון המדינה השוויונית, המכירה בפלסטינים אזרחי ישראל כקבוצה לאומית, זכאית לשוויון אזרחי וקבוצתי-לאומי ."
    http://www.shatil.org.il/activity/palestinian

    שוויון קבוצתי-לאומי, כך ממש!
    אז אל תספר לנו סיפורים על מתנחלים המסכנים את המדינה היהודית.
    אתם רוצים במדינה דו-לאומית, אתם משתוקקים לה, כל אחד ואחד מכם.

    אגב, לתושבי מזרח ירושלים כבר יש תעודות כחולות- האם לא שמעת שמזרח ירושלים כבר סופחה לישראל?

    ועוד אגב, קיימת תוכנית לסיפוח שטחי C, כולל אזרוח של כ-50 אלף ערבים המגיעה מהצד הימני של המפה. מה דעתך עליה?
    כמובן, היא מיטיבה עם האינטרסים של מדינת ישראל ופוגעת בחזון המדינה האש"פו-נאוריסטית מבית נעמי חזן וג'ורג' חבש, לכן אני מהמר שאתה מתנגד לה בכל מאודך.

    צודק או לא?

    • ido2267 הגיב:

     בעיות בהבנת הנקרא? פלסטינאים 'אזרחי ישראל' כלומר ערביי ישראל שהם – על הנייר – אזרחים שווי זכויות במדינה ושתי"ל רוצים שזה יהיה לא רק על הנייר. אין לי מושג למה הסודאנים לא מגישים בקשת מקלט במצרים, אני לא הנציג שלהם. אני כו אזרח במדינה שניסחה את אמנת הפליטים של האו"מ מדינה שהוקמה על סיפורי הזוועה על הפליטים היהודים שכולם טרקו בפניהם את הדלת . אני מצפה מהמדינה שלי לכבד את האמנה הזאת ואני מצפה מלמינימום של יושר אינטלקטואלי, אם להכניס הנה סודאנים זה אפגיעה במדינה אז הכיבוד מטרתו הרס מוחלט כי הוא מכניס הנה פי עשרה פלשתינאים.

    • ido2267 הגיב:

     לגבי המספרים, לכל צד יש את המספרים שלו – גם לגבי מספר הסודאנים שהגיעו הנה. מה שכן, באמת יש כאן שיתוף פעולה מוזר בין השמאל הקיצוני לימין (הלא כל כך קיצוני) שניהם מובילים למדינה דו לאומית . כל צד שונא את השני והמטרה זהה לגמרי, מאד מעניין.

    • ר.בקצה הגיב:

     אל תבלבל את המוח- אין לערבים בישראל זכויות לאומיות, נקודה.
     יש להם זכויות אזרחיות בלבד.
     שתיל ושאר כנופיותיה קוראות לשוויון זכויות קבוצתי- לאומי, משמע הפיכתה של ישראל למדינה דו-לאומית, אין פה מקום לפרשנויות.

     מכאן הדרך מתפצלת עבורך לשניים:
     אם אתה אכן חושש ממדינה דו-לאומית הרי שאתה מתנגד גם לקרן החד״שה, ואם אינך חושש ממדינה דו-לאומית, מה אתה רוצה מהמתנחלים?

     שנינו יודעים היטב מדוע הפולשים האפריקאיים לא מגישים בקשה למקלט במצרים- משום שמטרתם היא לפלוש לישראל, לא להציל את חייהם.
     שווה בנפשך- ה״פליטים המסכנים״ חוצים את מדינת הענק הזו ולרגע לא חושבים לעצור בדרך….

    • ido2267 הגיב:

     א. הפליטים האפריקאים לא פולשים והם לא חלק משום מזימה. אלא אם כן אתה מקבל שגם היהודים שברחו מהשואה היו חלק ממזימה כזו.
     ב. הקרן החדשה לישראל היא אירגון נפלא שמקדם הרבה מטרות טובות במדינה, אלא מה, מכיוון שמידע חופשי הוא דבר שמפחיד את הטרוריסטים מימין הם מיד מאשימים אותם בהרס המדינה. אם אתה חושש מהצעוררות לאומית של ערביי ישראל אתה צריך להיות הראשון שירצה מדינה פלשתינאית שאליה יוכלו להגר. אבל כתבת בעצמך :"אם אתה בעד מדינה דו לאומית, מה אתה רוצה מהמתנחלים?", כך שאתה מודה בעצם שזה מה שמדיניוצ הימין מכוונת אליו. עכשיו רק שיודו בזה בקול רם בבקשה ונראה למי הציבור בארץ יקרא בוגדים.

    • ר.בקצה הגיב:

     לא נמאס לך מהתעלולים הדמגוגיים האלה?
     הרי לא טענתי שהמתנחלים מובילים למדינה דו-לאומית, אתה היית מי שטען זאת.
     אני בסך הכל הדגמתי שהמחנה שלך תומך בעצמו במדינה דו לאומית, ולכן לא ברור מה אתה ודומיך רוצים מהמתנחלים…

     בעצם, זה די ברור- אתם רוצים לזרוק אותם מבתיהם וכל תירוץ כשר לכך. פעם, כשבני בריתכם הרצחניים מן האויב הערבי התנהגו יפה, יכולתם לספר מעשיות על היותם של המתנחלים מכשול לשלום.
     היום, כשברור לאן מועדות פניו של אותו אויב אתם משתמשים בתירוץ של מדינה דו-לאומית…

     בחייך, הרי לא כולנו שוטים גמורים

    • ido2267 הגיב:

     לא נמאס לך?
     מחנה השמאל עשה הכל כדי ש"לא" תהיה מדינה דו לאומית . נכון, יש אנשי שמאל בשוליים של השוליים שאכן רוצים ומקבלים בברכה מדינה דו לאומית. היום שומעים אותם יותר מסיבה אחת פשוטה. כולם – כולל בימין כבר מבינים שהשמאל צדק כל השנים רק שמשום מה הם לא זוחלים על ארבע לבקש סליחה מהשמאל. אולמרט אומר ש35 שנה הוא נלחם על הרעיון הלא נכון, נתניהו מדבר על שתי מדינות לשני עמים משל היה אורי אבנרי שלפני ארבעים שנה ושרון, שרון! הסמרטוט האדום שלנו בשמאל, האיש ששקלתי ברצינות לרדת מהארץ כשהתמנה לראש הממשלה, שרון ולא אחר מפנה את גוש קטיף.
     לגבי העובדה שלא כולכם שוטים גמורים. כאן נמצא ההסבר לשחצנותו המעצבנת של השמאל. הרי אם הימין הוביל במשך כל השנים מדיניות הרסנית ומסוכנת לישראל (וזאת המסקנה היחידה מהדוגמאות שהבאתי קודם של שרון, אולמרט ונתניהו שמעידות על התפכחות) אם הימין עשה הכל כדי לצרף למדינה שלנו שניים ורבע מליון ערבים (ועוד 1.35 מליון בעזה) דבר שהוא הרסני פי כמה מכל הפליטים הסודאנים, הרי שיש שתי סיבות אפשריות לכך:
     האפשרות הראשונה, זה נעשה בטעות, מכאן שכל הימין מורכב משוטים מוחלטים, האפשרות השנייה – זה נעשה במכוון ואז מדובר בבוגדים. לכן השחצנות שלנו בשמאל. עדיף לי לחשוב שכולכם אידיוטים מאשר שכולכם בוגדים.

     פסססט, אל תספר לאף אחד אבל אני יודע שאתם לא אידיוטים. המסקנה היא…

 2. איתמר הגיב:

  תשמע, אתה אולי בעד גבולות פתוחים, אבל לשמחת רוב אזרחי ישראל מדובר בעמדת מיעוט.
  לגבי המושג "פליטים", אז הם לא. אם הם היו מגיעים לגבול שבין ישראל לאריתראיה אז הם היו פליטים. נכון להיום אף אדם לא הגיע לגבול הזה וכנראה גם לא יגיע ולכן הם מהגרים ממצרים.

 3. ido2267 הגיב:

  א. ישראל חתומה על אמנת האו"ם לנושא הפליטים. למעשה ישראל ניסחה את רוב האמנה הזאת כי אחרי השואה היה דחוף לנו להראות לעולם איך לנהוג בפליטים , עכשיו כשזה מגיע אלינו פתאום אנחנו שוכחים (בשביל לבדוק מי פליט ומי לא צריך קודם כל לברר את זה כלומר להכניס אותו פנימה אלינו)
  ב. יש בארץ כמאה אלף 'תיירים' מארצות כמו רוסיה וממזרח אירופה ששכחו לחזור הביתה, משום מה הם לא איום על הצביון היהודי שלנו רק השחורים מסודאן. גזענות נטו ושום דבר אחר לא.

 4. goolash הגיב:

  בנוגע למצרים – אני מציעה שבמקום להטיח האשמות במדינות אחרות, ישראל תתמקד במתן דוגמה חיובית. די כבר עם ההרגל להצביע על הילד הרע של השכנים בתור תירוץ למעשים רעים.

  בנוגע לזכות לעבוד – מה אמור לעשות פליט מוכר כדי להתקיים אם לא לעבוד? לגנוב? מדינה שמכירה בזכותו של אדם למעמד של פליט, או שמתכוונת לבדוק ברצינות את בקשתו למקלט, חייבת לאפשר לאותו אדם לעבוד אם היא רוצה למנוע פשיעה ולינה ברחובות.

  בנוגע לטלאים – מעניין עד כמה ישראל אוהבת להציג את עצמה כמדינה משלומפרת שלא מצליחה לנסח חוקים ברורים ומדיניות ברורה, שעה שלמעשה – כמו שהראית יפה בפוסט הזה – יש לה מדיניות מגובשת ומהודקת.

  • ר.בקצה הגיב:

   האם מצרים היא מדינת-מקלט מוכרת על ידי האו״ם, כן או לא?
   האם הפולשים האפריקאיים טורחים להגיש בקשה למקלט במדינת-המקלט מצרים, כן או לא?

   למה לא?

   • ido2267 הגיב:

    א. אין לי מושג.
    ב. לא יודע, תשאל אותם.
    ג. ישראל צריכה לפעול לפי האמנה שהיא עצמה ניסחה וחתומה עליה בנוגע לפליטים. בשביל לברר אם אכן מדובר בפליטים ולא במהגרי עבודה צריך קודם כל לקלוט אותם ולבדוק אותם אחד אחד.

    • ר.בקצה הגיב:

     שאלה פשוטה- האם אתה מקבל את היותה של מצרים מדינת- מקלט על פי נציבות הפליטים של האו״ם?
     אם כן, הרי שעל הפולשים האפריקאיים לבקש מקלט שם. אם לא, הסבר לקוראים מדוע לא.
     אי אפשר להתחמק בכל מיני תירוצים ילדותיים – ״אין לי מושג״, ״שאל אותם״, וכו׳-
     טענת בשם אמנת הפליטים, תאלץ לקבל אותה על כל השלכותיה…

     פליט היה מגיש בקשה במצרים, זה הכל. זו גם השאלה היחידה שצריך לשאול את הפולשים האפריקאיים: האם הגשת בקשה למקלט במצרים?
     כעת נשאלת השאלה- מדוע המיעוט הנאוריסטי לא שואל את עצמו את אותה שאלה בדיוק?
     האם זה משום שמחוייבותו לחורבנה של המדינה היהודית קודמת לכל?

     הרי שאם ישראל מחוייבת לאמנת הפליטים, הרי שגם המיעוט הנאוריסטי מחוייב להכיר במצרים כמדינת מקלט על פי אותה אמנה…

     נכון או לא?

    • עדו הגיב:

     תשובה פשוטה. בשביל לשאול סודאני שהגיע מסיני כל מיני שאלות צריך קודם כל להכניס אותו לישראל, לתת לו מים ואוכל ולשכן אותו – אפילו באוהל. אחר כך, אין לי שום בעיה שיעלו אותו על מטוס ויחזירו אותו לאפריקה וזאת בתנאי שביררו – אבל באמת ביררו, לא בכאילו – שהוא אכן לא בסכנת חיים במקוןם שממנו נמלט. אני משוכנע שכמה מטוסי ג'מבו עמוסים באנשים שינחתו באריתראה יהיו תמריץ מצויין לשאר להפסיק ולהגר או לפחות לא להגיע לישראל (כי משם מחזירים). בניגוד לכותבת המאמר אני לא רואה שום 'מדיניות' של ישראל אלא רק שליפות מהמותן. שנים שהגבול לסיני היה פרוץ, לאף אחד לא היה אכפת כשהגיעו הנה שפחות מין, סמים ואפילו מטעני חבלה. רק עכשיו פתאום נזכרים לבנות גדר. אם אכן פלישה של גויים למדינה מפחידה כל כך אז מזמן הייתה צריכה להיות גדר כזאת בינינו לבין השטחים (בעצם גם זה קרה, אחרי הרבה שנים שבהם הגויים האלו באו לעבוד כאן כל יום, רק כשהתחילו הפיגועים נזכרו שאולי צריך להפריד , שוב שליפה מהמותן) .
     בארץ יש עשרות אלפי עובדים זרים, אפשר בקלות להחליף אותם בכל אותם מבקשי מקלט שאכן עונים להגדרה 'פליט' אבל כאן יש בעיה, החברים של אלי ישי לא יוכלו לגזור קופון על העבדים החדשים האלו ולכן זה לא בא בחשבון.

  • ר.בקצה הגיב:

   לא חייבים לאפשר לאף אחד לעבוד, זו המצאה שלך.
   אפשר לשכן אותם במחנות אוהלים עד שניתן יהיה להחזירם למצרים או למדינתם, בדיוק כפי שנעשה עכשיו.

   אלא שלמרבה הפלא, הפולשים האפריקאיים כבר לא מגיעים בהמוניהם מרגע שישראל שינתה את מדיניותה – מסתבר שכשלא מאפשרים לפולשים לעבוד, כלומר להגשים את המטרה שלשמה הגיעו מלכתחילה, אין להם שום אינטרס לפלוש לישראל…
   שהרי מה אכפת לאדם הנמלט על חייו אם משכנים אותו במחנה אוהלים או באיזו חורבה מזוויעה בתל אביב?

   • ido2267 הגיב:

    "לשכן אותם במחנות אוהלים עד שניתן יהיה להחזירם למצרים או למדינתם, בדיוק כפי שנעשה עכשיו."
    תקרא את הפוסט מחדש. אם היו עושים את מה שכתבת הוא לא היה נכתב או שהיה פוסט אחר לגמרי.

   • ר.בקצה הגיב:

    במה בדיוק צדקתם, אדון שמאל?
    בהסכם אוסלו?
    בחתירה למסור למרצח אסד את הגולן?
    במה?

    כיום, הקרן החד״שה היא היא הקונצנזוס של השמאל- רק מיעוט שולי בשמאל מתנגד לדרכה.
    ולכן, כשהקרן החד״שה תומכת במדינה דו לאומית, כל שאר מרכיביו של השמאל תומכים בכך גם הם.
    לכן קשה לך כל כך להתנער מאותה קרן מתועבת, בדיוק כפי שראינו בתגובות- היא ראש החץ שלכם, היא נותנת את הטון וכולכם מתיישרים על פיה.

    ולכן, אם אתה טוען שמי שמוביל למדינה דו לאומית הוא בוגד, הרי שתאלץ להודות שגם בקרן החד״שה יושבים להם בוגדים..

    • עדו הגיב:

     א. הקרן החדשה לא תומכת במדינה דו לאומית. הקרן החדשה היא גוף שפועל בהרבה דרכים כדי להיטיב את המצב במדינה כולל הקצאת כספים (שולית לגמרי יחסית להיקף הפעילות) לכמה עמותות שמאל. עד כמה הדמגוגיה של הימין מופרכת אתה יכול ללמוד בקישור הבא:
     http://nimrodavissar.com/blogica/archives/1135
     ב. מי שמצהיר על מדיניות מסוימת ופועל לפיה יכול להיות צודק או טועה. מי שמצהיר על מדיניות X אבל בפועל עושה את ההיפך בוגד – לשיטתו שלו – במטרה המוצהרת שלו. מגוחך שמי שמזדעק כשנכנסים כמה סודנים למדינה מתייחס בשוויון נפש גמור לקיומם של שניים ורבע מליון פלשתינאים בגדה ו1.35 מליון בעזה. תמיד ישנה האפשרות שהוא לא בוגד אלא אידיוט. אבל כבר אמרתי שאני לא מאמין לזה.
     ג. לגבי הסכמי אוסלו – אכן דבר נורא אבל לא מהסיבה שאתה חושב אלא בדיוק להיפך . הנה ההסבר ממישהו שכבר כתב את זה יותר טוב ממה שאני יכול:
     http://arbitrarylife.wordpress.com/2012/08/17/political-narrative-nuclear-iran/

 5. פינגבאק: כמה מילים על הצהרת החוק למניעת הסתננות (עבירות ושיפוט) (הוראת שעה), התשע"ג–2013 | תן לי לחשוב על זה...

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s